Bizdrone

رئیس کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار آمریکا: ETFهای بیت کوین هنوز جای کار دارند

جی کلیتون

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده آقای جی کلیتون، در مصاحبه آخر خود با شبکه سی‌ان‌بی‌سی به صحبت در رابطه با ETFهای بیت کوین و آخرین موضع قانون‌گذاران در قبال آن‌ها پرداخت.

بر اساس گزارشی از «کوین تلگراف»، جی کلیتون در گفتگوهایش با «باب پیسانی» از شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) علاوه بر اشاره به قدم‌های بزرگی که در رابطه با ETF بیت کوین و حل مشکلات قانون‌گذاری آن برداشته شده اضافه کرد:

همچنان کارهایی هم مانده که باید انجام بگیرند.

کلیتون در ادامه با بیان کردن اینکه سوالات این کمیسیون دارای اهمیت بسیار بالایی است گفت:

با توجه کردن به این مسئله که تعداد زیادی تبادلات بر روی صرافی‌هایی صورت می‌گیرند که قانون‌گذاری نشده‌اند، چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که قیمت‌ها قربانی دستکاری‌های عمده نمی‌شود؟ در این راه پیشرفت  را مشاهده میکنیم ، ولی مردم باید به این سوالات سخت پاسخ بدهند تا به این اطمینان خاطر برسیم که اینگونه از محصولات، ویژگی‌های مناسبی‌ را دارا هستند.

در اظهارات قبل خود کلیتون از احتمال تایید ETF بیت کوین برای سرمایه‌گذاران آمریکایی خبر داده بود، اما تاکید بیشتر او بر روی وجود داشتن امنیت در بازارهای قانون‌گذاری شده است:

با وجود اینکه در حال وارد شدن به این قسمت هستیم ولی بعضی مسائل هستند که باید با آنها کنار بیاییم. بحث نگه‌داری  نخستین بخش است.  یکی از ملزومات قدیمی در خصوص بازارهای ما نگه داری است . شما وقتی می‌گویید چیزی دارید، پس باید واقعا آن چیز در اختیار شما باشد.

تاخیر پشت تاخیر

کوین تلگراف قبل تر گزارش کرد که SEC تصمیم‌گیری در رابطه با طرح ETF بیت کوین از طرف «ویلشایر فونیکس» را تا ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) به عقب خواهد انداخت.

افزوده شدن «بیت وایز» (Bitwise) به بازار سهام نیویورک و VanEck نیز نیازمند تایید SEC است که تصمیم‌گیری دررابطه با آن ۱۳ تا ۱۸ اکتبر (۲۱ – ۲۳ مهر) اتخاذ خواهد شد. از آن جهت که این کمیسیون  یک بار اعلام رای خود را به تعویق انداخته، وظیفه دارد تا که ایندفعه  در تاریخ‌های معین شده، تصمیم نهایی خود را اعلام نماید.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *