Bizdrone

دیده‌بان مالی فنلاند وظیفه نظارت بر بخش ارز دیجیتال را در این کشور بر عهده می‌گیرد

نظارت بر ارز دیجیتال

منبع راهبردی امور مالی فنلاند (FIN-FSA) قرار است نقش خود را به عنوان اداره ثبت و آژانس نظارتی بر شرکت کنندگان در صنعت ارزهای دیجیتال که به عنوان قانون جدید از این هفته اجرایی می‌گردد را به عهده گیرد. منبع راهبردی امور مالی فنلاند این خبر را در اطلاعیه‌ای در روز ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) منتشر کرد.

با توجه به قوانین فنلاند برای ارائه‌دهندگان خدمات پول مجازی که قرار است از اول ماه مِی اجرا گردد، تمام صرافی‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های نگهداری و کیف پول ‌های ارز دیجیتال و صادرکنندگان فعال ارز دیجیتال در این کشورطبق این قانون مجبور به ثبت نام در این نهاد می باشند.

همان‌گونه که مرجع راهبردی امور مالی فنلاند اشاره می‌کند، قانون جدید فنلاند طبق دستورالعمل پنجم مبارزه با پول‌شویی اتحادیه اروپا طراحی گردیده است.

طبق گزارش‌ها، دومین دستورالعمل در جولای ۲۰۱۸  اجرا شد و یک چارچوب قانونی بازبینی‌شده‌ای را برای نظارت کنندگان مالی اتحادیه اروپا در ارتباط با تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال و کاهش خطرات پول‌شویی و تامین مالی تروریسم ایجاد کرد.

منبع راهبردی امور مالی فنلاند اعلام کرد که ثبت نام لازمه انطباق با و تبعیت از قوانین متعددی است، برای مثال قوانینی در ارتباط با ذخیره و حفاظت از پول و سرمایه مشتری، جدا کردن دارایی‌های مشتری و ارائه‌دهنده خدمات، قوانین بازاریابی خدمات و همچنین تبعیت از قوانین مبارزه با پول‌شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

بیت کوین_ نظارت بر بخش ارز دیجیتال
بیت کوین_ نظارت بر بخش ارز دیجیتال

 

دیده‌بانی این نهاد همچنین خبر از گردهمایی صنعت ارز دیجیتال در روز ۱۵ مِی در سالن بانک فنلاند در هلینسکی داد. گزارش‌ها نشان دهنده آن است که در این نشست زمان، مراحل و برنامه‌های ثبت نام FIN-FSA اعلام می گردد و همچنین به  قوانین ومقررات و دستورالعمل‌های پیش‌نویس و رسمی مرتبط به شرکت کنندگان در این صنعت پرداخته خواهد شد.

با وجود قانون جدید، FIN-FSA اظهار داشت که با فراگرفتن اقدامات جدید، مساله حفاظت از سرمایه‌گذاران به صورت کامل حل نشده  و به مردم یادآوری می‌کند که :

خطرهای مرتبط به سرمایه‌گذاری ارز مجازی بدون تغییر باقی خواهد ماند. این خطرها شامل، تهدیدات امنیتی داده‌ها ، نوسانات ناگهانی زیاد در ارزش ارزها و اطلاعات مربوط به خدمات صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان کیف پول‌ها و چگونگی چند ارز مجازی که به عنوان سرمایه‌گذاری نظری شامل هیچ منبع ذاتی برای بازگرداندن نمی باشند.

همان‌گونه که در گزارشی در ماه مارس گفته شده است، صرافی ارز دیجیتال بین‌المللی همتا به همتای لوکال‌بیت‌کوینز (LocalBitcoins) اعلام کرد که با توجه به قوانین جدید این کشور، این صرافی تحت کنترل اداره نظارت و کنترل مالی فنلاند قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانسه سعی دارد سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را قانع کند که قوانین و مقررات ارز دیجیتال خود را مشابه با قوانین این کشور بر گیرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *