Bizdrone

دومین شهر بزرگ کره جنوبی به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال اختصاصی است

کره

 بعد از سئول پایتخت این کشور،بوسان  دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی میباشد، که درپی راه‌اندازی ارز دیجیتال اختصاصی است. مقامات شهر بوسان این هدف را دارند تا در پروژه‌ی گسترش این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، با بی‌ان‌کی بوسان بانک (BNK Busan Bank)، شرکت تابعه‌ی خدمات مالی و بانکداری کره‌ای، همکاری کنند.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، مقامات BNK Busan bank بوسان، در حال گسترش دادن یک ارز دیجیتال باثبات با نرخ برابری ۱ به ۱ با ارز محلی حساب‌های این بانک هستند. مقامات شهر بوساناین امید را دارند که بتوانند با راه‌اندازی این ارز دیجیتال محلی به اقتصاد این شهر نیروی تازه‌ای بخشیده و همواره در زمینه ی فناوری بلاک چینپیشگام باقی بمانند.

شهر بوسان و استان ججو، که در کره جنوبی واقع شده اند، در ماه آوریل ۲۰۱۹، به‌عنوان منطقه هایی که قانون‌گذاری نشده و برای صنعت ارزهای دیجیتال آزاد هستند در این کشور انتخاب شدند. اینگونه گفته می‌شود که دولت محلی بوسان این هدف را دارد تا فناوری بلاک چین را در صنایع گوناگون گسترش داده و نیز، برای ارزهای دیجیتال، مخصوصا عرضه اولیه سکه (ICO)، زمینه‌سازی کند.

دومین شهر بزرگ کره جنوبی به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال اختصاصی است

مقامات بوسان این هدف را دارند تا در پروژه‌ی گسترش یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، با بی‌ان‌کی بوسان بانک (BNK Busan Bank)، که یک شرکت تابعه‌ی خدمات مالی و بانکداری کره‌ای است، همکاری کنند.

استارتاپ‌های کره جنوبی و همچنین وزارت بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEs) در ماه آوریل اعلام کرد که  اگر بوسان  اقتصاد توکنی و یا ساختار ارزی مبتنی بر بلاک چین خود را گسترش دهد، دولت این کشور، از آن پشتیبانی گسترده‌ای خواهد کرد.

در نخستین روزهای ماه فوریه‌ی ۲۰۱۹، بوسان به جهت ارتقا دادن صنعت بلاک چین از طریق «همکاری در گسترش صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه رشد متقابل با استارتاپ‌ها»، تفاهم نامه ای را  با شرکت بلاک چینی هیوندای امضا کرد. قبل از آن نیز، دولت کره جنوبی برای به وجود آوردن نیروگاه مجازی بلاک چینی در شهر بوسان از سرمایه‌گذاری ۳.۵ میلیون دلاری خبر داد.

همچنین،  در این اواخر، کی‌بی کوکمین بانک، شرکت خدمات مالی و بانکداری کره‌ای، توافق نامه ای را در جهت ارائه‌ی راهکارهای حفاظت و مدیریت کردن  دارایی‌های دیجیتال، با شرکت فناوری اتمریگز لب (Atomrigs Lab)  امضا کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *