Bizdrone

دولت هند به دنبال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال

بیت کوین

به گزارش نشریه‌ی محلی The Economic Times در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)، پیش‌نویس لایحه‌ای که در آن به وضوح ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام شده‌اند، در حال دست به دست شدن میان ادارات مختلف دولت هند است.

یکی از مقامات آگاه به این امر، به این نشریه‌ی محلی گفته است که دولت هند، مذاکرات میان وزارت خانه‌ای را در مورد پیش‌نویس لایحه‌ی رسمی «ممنوعیت و قانون‌گذاری لایحه‌ی ۲۰۱۹ ارزهای دیجیتال» آغاز کرده است.

کمیته‌ی متشکل از اداره‌ی مرکزی مالیات مستقیم (CBDT)، اداره‌ی مرکزی مالیات و گمرک غیرمستقیم (CBIC)، اداره‌ی امور اقتصادی (DEA) و اداره‌ی صندوق آموزش و حمایت از سرمایه‌گذاران (IEPFA)، از ایده‌ی ممنوعیت کامل فروش، خرید و صدور هرگونه ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند.

گفته می‌شود که این کمیته همچنین قصد دارد گزینه‌ای را برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال طبق قانون پیشگیری از فعالیت‌های پولشویی (PMLA) در نظر بگیرد زیرا از این ارزها می‌توان برای پولشویی استفاده کرد.وزارت امور شرکتی هند اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های کلاه‌برداری برای فریب سرمایه‌گذاران زودباور استفاده می‌شود.

بیت کوین _ هند

خبرهای به دست رسیده از نشریه‌ی محلی اکونومیست تایمز، گزارش‌های ماه دسامبر را رد می‌کنند. در این گزارش‌ها چنین گفته شده بود که کمیته‌های دولتی مختلف پیشنهاد کردند که ارزهای دیجیتال باید در این کشور به رسمیت شناخته شوند و همچنین تأکید دارند که توافق عمومی بر سر آن که ارزهای دیجیتال را نمی‌توان کاملاً غیرقانونی اعلام کرد، وجود دارد.

دیوان عالی هند، در ماه فوریه،  به مقامات این کشور چهار هفته فرصت داد تا پیش از آن که پرونده‌های مربوط با ارزهای دیجیتال از جمله احزابی که خواستار لغو بخشنامه‌ی منتشرشده از سوی بانک مرکزی هند هستند را متوقف کند، سیاست‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را مطرح کنند.

در همان ماه، هیئتی به رهبری وزیر امور اقتصادی هند گزارشی مبتنی بر افزایش نگرانی‌ها در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بر ارز فیات محلی این کشور در حالی که این ارزها برای انجام پرداخت‌ها پذیرفته شوند، منتشر کرد

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *