Bizdrone

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

دستور دادگاه آمریکا

دادگاه ناحیه‌ی جنوبی ایالات فلوریدای آمریکا، در مورخ ۳ می (۱۳ اردیبهشت)، به کریگ رایت که ادعا دارد ساتوشی ناکاماتو است، دستور داد تا فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌های خودش را جهت نشان دادن  رسمی و علنی به دادگاه، تهیه کند.

این دستور، قسمتی از پرونده‌ی تشکیل شده علیه کریگ رایت (Craig Wright)، درباره مستغلات فردی به نام دیوید کلیمن (David Kleiman)، دانشمند رایانه‌ای که ادعا می‌کند که او صدها هزار بیت کوین (BTC) را به سرقت برده، است. ارزش این ارزهای دیجیتال، ماه فوریه‌ی سال پیش، زمانی که برای نخستین بار، علیه رایت، درباره اموال کلیمن شکایت قانونی صورت گرفت، به بیش از ۵ میلیارد دلار می‌رسید.

این دستور، بعضی از درخواست‌های این شاکی را بازگو می‌کند. آن‌ها از دادگاه درخواست دارند تا به رایت دستور دهند نسبت به تهیه‌ی فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌هایی که از مورخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ داشته است، اقدام کند و نیز او را به شناساندن تمام بیت کوین‌هایی که گفته می‌شود در سال ۲۰۱۱ به یک سرمایه‌گذاری کور منتقل شده و نیز ارائه‌ی مدارک مربوط به این سرمایه‌گذاری، مجبور کنند.

کریگ رایت، دانشمند رایانه
کریگ رایت، دانشمند رایانه

همچنین، این شاکی از دادگاه درخواست کرده تا به رایت دستور داده شود که هویت کارگزاران  فعلی و گذشته‌ی ذی‌نفعان این سرمایه‌گذاری را به قید سوگند مشخص کند. آخرین دستور نیز آن است که با توجه به مالکیت و کنترل رایت روی بیت کوین‌ها، اجازه‌ی ارائه‌‌ی شهادت بیشتری را نیز به او بدهند.

این مدرک همچنین نشان می دهد  که دادگاه در دستور خود در رابطه  با عمل گذشته رایت مبنی بر دستکاری پرونده‌ی کلیمن با هدف به سرقت بردن اطلاعات مربوط به دارایی‌های بیت کوین خودش، تجدید نظر کرده است. علاوه بر آن، برای آن که رایت اجازه‌ی عدم ارائه‌ی فهرست آدرس‌های بیت کوین را نداشته باشد، در دستور این دادگاه چنین آمده است که:

در روز ۱۵ می ۲۰۱۹، ساعت ۵ بعد از ظهر منطقه زمانی شرقی و یا روزی پیش از این تاریخ، دکتر رایت موظف است تا تمام سوابق تراکنش‌های سرمایه‌گذاری کور، از جمله هر سابقه‌ای که نشان‌گر انتقال بیت کوین به این سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۱ و یا این محدوده زمانی باشد را تهیه کند. این مدارک می‌تواند الزاماً به این موارد محدود نشود. تهیه‌ی این مدارک باید با قید سوگند برای تضمین صحت آن‌ها همراه باشد.

همان‌گونه که کوین تلگراف نیز سال پیش اعلام کرد، دادگاه آمریکا درخواست‌های پی در پی رایت را مبنی بر مختومه کردن پرونده‌ی کلیمن رد کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *