Bizdrone

دادستانی یزد: خرید و فروش و نگهداری دستگاه‌های استخراج ممنوع است!

برق

دادستانی یزد در رابطه با  خرید و فروش دستگاه‌های تولید کننده ی ارزهای دیجیتال من جمله بیت کوین و استفاده  نمودن از برق عمومی و صنعتی  در جهت این قبیل  فعالیت‌ها هشدار داد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد و همچنین طبق گزارش ارز دیجیتال ، در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب یزد آمده است: «دستگاه‌های ماینر و تجهیزات جانبی آن که  در جهت انجام کار مورداستفاده میشوند قاچاق میباشند و خرید و فروش  و همچنین نگه داشتن آن ممنوع میباشد و به پلیس فتا نیز اطلاع رسانی  شده تا با موارد آگهی آن در فضای مجازی برخورد شود.»

در این اطلاعیه  اینگونه آمده  است که این دستگاه‌ها باعث هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و در بعضی موارد پوششی برای پولشویی میباشد. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در این حوزه به وسیله ی دولت به صورت رسمی شناخته نشده و شهروندان باید مراقب باشند تا سرمایه‌های آن‌ها به وسیله ی افراد سودجو به هدر نرود.

گفتنی است بیت کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال میباشد که در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود و از طریق دستگاه‌هایی به اسم ماینر که نوعی پردازشگر است، با استفاده نمودن از برق بالا تولید می‌شود و بعضی از افراد که حرفه‌ای  نمیباشند و آگاهی نداشتن نسبت به مخاطرات سرمایه گذاری، در این حوزه سرمایه‌های خود را صرف این کار می‌کنند.

در ادامه این اطلاعیه اینگونه آمده است: در حالی که تا به حال این سرمایه‌گذاری و خرید فروش در کشور رسمیت ندارد، اینکه بتوان تضییع حقوق احتمالی سرمایه‌گذاران را پیگیرینمود کاری نیست که بتوان به‌ راحتی انجام داد و بعضی از کلاه‌برداران در فضای مجازی نیز از همین موضوع سوءاستفاده می‌کنند، بررسی‌ها نشان دهنده ی این میباشد که، بعضی از دستگاه‌هایی که مورد تبلیغ قرار می‌گیرد، اساساً چنین قابلیتی را نداشته و افراد بسیاری به همین علت سرمایه ی خود را از دست داده اند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *