Bizdrone

جی‌‌پی مورگان: اهمیت قراردادهای آتی بیت کوین دست کم گرفته شده است

بیت کوین

بنابه‌ گفته‌ شرکت خدمات مالی و بانکداری جی‌پی مورگان چیس، نقش قراردادهای آتی نسبت به آنکه خیلی از افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال فکر می‌کنند، از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است.

گزارش‌های اخیر از مدیر دارایی بیت وایز (Bitwise) و موسسه شفافیت بلاک چین نشان دهنده ی این است که فقط  درصد پایینی از خریدوفروش‌های گزارش شده احتمالاً معتبر است.

بنا به گزارش بلومبرگ، اگر تنها حدود ۵ درصد از حجم معاملات ۷۲۵ میلیارد دلاری ماه می صحیح  باشد، این امر به این معنا  است که حجم معاملات حقیقی بیت کوین در صرافی‌ها چیزی در حدود ۳۶ میلیارد دلار بوده است. این گزارش در روز جمعه طبق اطلاعات سایت کوین‌مارکت‌کپ، به وسیله ی  نیکولائوس پانیگیتزوگلو، استراتژیست جی‌پی مورگان انجام شده است.

 

جی‌‌پی مورگان: اهمیت قراردادهای آتی بیت کوین دست کم گرفته شده است

نیکولائوس پانیگیتزوگلو

بر اساس گفته‌ جی‌پی مورگان حجم قراردادهای آتی در بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) و بورس کالای شیکاگو (CME) که در این اواخر به ۱۲ میلیارد دلار جهش کرده و این مقدار در ماه آوریل ۵.۵ میلیارد دلار و میانگین سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۱۹ چیزی در حدود ۱.۸ میلیارد دلار بوده، که توانسته در مقایسه با حجم معاملات در صرافی‌ها قابل توجه باشد.

براساس گفته‌ی پانیگیتزوگلو (Panigirtzoglou) یکی از مهمترین پیامدهای این مقایسه، این است که نشان میدهد نقش قراردادهای آتی در بازارارزهای دیجیتال  دست کم گرفته شده اند.

گزارش بیت وایز از مبادلات آتی همچون یک پیشرفت عالی یاد کرده که باعث به فعالیت‌های آربیتراژی مناسب شده تا حجم معاملات بیت کوین در ماه آوریل و می به صورت غیر منتظره  افزایش پیدا کند.

جی‌‌پی مورگان: اهمیت قراردادهای آتی بیت کوین دست کم گرفته شده است

شرکت بیت وایز اینگونه گفته که در گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار اینچنین آمده است که صرافی‌ها حجم معاملات خود را بیشتر نشان می‌دهند تا در رده‌بندی‌های بالاتری قرار بگیرند و نهایتا تعداد کاربران زیادتری جذب صرافی‌ شوند وطبعا کارمزد بیشتری  را دریافت کنند.

حتی سایت کوین‌مارکت‌کپ که  جزء یکی از بزرگترین وبسایت‌های جمع آوری کننده ی اطلاعات بازاردر زمینه ی ارزهای دیجیتال است، دلواپسی ها در رابطه با نادرست بودن حجم معاملات بازار را تایید کرده است.

از این لحاظ حجم چشمگیری از معاملات بیت کوین در بازارهای آتی انجام می‌شود و به همین دلیل زمان شروع و انقضای قراردادهای جدید آتی  میتواند بر روی قیمت بیت کوین تاثیرگذار باشد.

جی‌‌پی مورگان در ادامه‌ی گزارش خود اینگونه می‌گوید:

کوشش های که  برای بیشتر نشان دادن حجم معاملات در صرافی به روش‌های جعلی وعلاوه بر این تاثیر قراردادهای آتی موجود را هم دست کم گرفتند که این خود ، نشان می‌دهد که ساختار بازار بعد از رشد زیاد آخر سال ۲۰۱۷، با تاثیر پذیری از سرمایه‌گذاران نهادی تغییر کرده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *