Bizdrone

جهش قیمت بیت کوین به بالای ۸,۵۰۰ دلار؛ علت چه می‌تواند باشد؟

11874 Bitcoin Price Achieves New All Time

 

امروز ۲۴ دی، محبوب ترین ارز دیجیتال جهان ، بیت کوین ، با رشد ناگهانی در عرض چند ساعت به نرخ  ۸,۵۰۰ دلار رسید.

بیت کوین امروز با رشد ۵ درصدی در عرض دو ساعت رکورد جدید ثبت کرد و به نرخ بالای ۸٫۵۰۰ رسید این در حالی است که روز گذشته با نرخ ۸٫۰۵۰ معامله شد و در روزهای گذشته نیز ثبات قابل توجهی داشته.

این افزایش قابل توجه میتواند به دلیل قرارداد های آتی CME و راه اندازی اختیارات (Options) ایجاد شده باشد . مقدار معاملات این اختیارات توانست از رقیب یعنی بکت در این روز سیقت بگیرد.

این اختیارات در یک معامله به دارنده اجبار و اختیار فروش یک قرارداد را ثبل از زمان رسیدن به قیمت ثابت میدهد . که البته باید گفت اختیار تاریخ انقضای مشخص شده ای دارد..

به گزارش کوین دسک، کریس زولکی (Chris Zuehlke)، مدیر یکی از شرکت‌های بزرگ در بازار معاملات ارزهای دیجیتال گفت که شرکت بزرگ سرمایه گذاری برای سهولت در بازار و راحتی در سرمایه گذاری بدنبال ابزار های محبوب کاهش ریسک هستند.

وی در این خصوص افزود :

ما با هر بار اضافه کردن محصولات و ابزار جدید ، انتظار افزایش حجم معاملات در بازار را داریم این طبیعی است زیرا سرمایه گذراران خیالشان در مورد معامله ارز های دیجیتال راحت تر میشود و میتوانند با خیال اسوده تری به معامله در بازرا بپردازند.

جاشوا گرین (Joshua Green)، مدیر یکی از شرکت‌های معامله ارزهای دیجیتال به نام «Asset Capital Management»، درمورد رشد بی سابقه قیمت بیت کوین با در نظر گرفتن ا به حجم فشار فروش در بازار گفت که علت چنین جهش بی سابقه ای واضح نیست و نمیتوان به یقین در مورد این موضوع نظر داد.

جاستین چو (Justin Chow)، یکی از کارشناسان سرشناس بازار ارزهای دیجیتال، افزایش قیمت فورک‌های بیت کوین، یعنی بیت کوین اس‌وی (BSV) و بیت کوین کش را علت این افزایش بی سابقه بیت کوین دانست.

همچنین وی افزود :

درست است که راه اندازی اختیارات CME  و این افزایش بی سابقه در یک زمان اتفاق اقتاد ولی نمیتوان این دو اتفاق را به یکدیگر مرتبط دانست . بلکه رشد فورک‌های بیت کوین و دیگر آلت‌کوین‌هایی که در هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج)  قرار دارند ، عامل قوی تری برای صعود نرخ هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته، BSV و BCH به ترتیب بیش از ۲۳ و ۷ درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند. که این نیز میتواند عدله خوبی برای سخنان بالا باشد .

به دنباله رشد بیت کوین بقیه ارز های محبوب بازار ارز دیجیتال نیز روند صعودی قابل توجهی پیش گرفته اند ،  همچنین رشد امروز اتر و XRP به ترتیب حدود ۳ و ۲.۱ درصد است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *