Bizdrone

جان مک‌آفی به دنبال عرضه کارت اعتباری بیت کوین

جان مک آفی

جان مک‌آفی به در پی ادعای خود بنا بر ارائه کارت اعتباری مبتنی بر بیت کوین، فقط یک تصویر تبلیغاتی از کارت اعتباری ارز دیجیتال خود را، در توئیتی که از موقعیت باهاما زده می‌شد، انتشار داد. این میلیونر که سابقه ارائه موفق آنتی ویروس مک‌ آفی را در کارنامه‌اش دارد، وعده داده که ویزا کارت مبتنی بر بیت کوین او به زودی ارائه می‌گرددد.

از تیزر تبلیغاتی آن به نظر می‌رسد که می‌توان از این کارت، برای انجام پرداخت توسط بیت کوین در هر جایی که ویزا کارت پذیرفته می‌شود، استفاده کرد. مکافی که در دادن وعده‌های دروغین سابقه دارد، آخرین ادعای دروغین او این بود که می‌خواهد هویت حقیقی سازنده بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو را فاش کند. به همین دلیل، با توجه به سابقه بد مکافی، نمی‌توان به کسانی که منتظر عرضه ویزا کارت اعتباری بیت کوینی او هستند، قولی داد. اما مک‌آفی اظهار کرده که این یک وعده واقعی است.

مکافی در توئیتی که تصویر آن در ادامه آمده، چنین گفته است:

این یک تیزر تبلیغاتی برای آنچه به زودی ارائه خواهد شد، است: اولین کارت اعتباری‌ای که در هر جایی پذیرفته می‌شود!

جان مک آفی _کارت اعتباری بیت کوین
جان مک آفی _کارت اعتباری بیت کوین

 

پشت این کارت، دارای یک کد QR برای آدرس سپرده‌گذاری بیت کوین می باشد.

اگر این طرح به عرضه یک محصول نهایی بی انجامد، مردم می‌توانند به وسیله یک کارت در کیف‌پول خود، پرداخت‌هایشان را از طریق بیت کوین انجام دهند. این کار می‌تواند منتهی به ایجاد اشکال در کارت‌های پرداختی رایج شود، زیرا اساس ارز مورد استفاده در این کارت‌های اعتباری بیت کوین خواهد بود.

مک‌آفی بیان کرد:

با عرض پوزش، کارت‌های اعتباری عنوان نامناسبی بود. در اصل، بیشتر شبیه به یک کارت نقدی بودند تا کارت اعتباری. شما به حساب کارتتان بیت کوین واریز می‌کنید، سپس هرجایی که بخواهید آن را خرج می‌کنید. ما آن را به ارزهای رایج محلی تبدیل می‌کنیم.

مک آفی _ دبیت کارت
مک آفی _ دبیت کارت
توضیح مترجم: فرق  کردیت کارت یا کارت اعتباری و دبیت کارت یا کارت بدهی در این است که در کارت‌‌های بدهی، شما به حساب خود به یک اندازه  مشخصی پول واریز کرده و دقیقا به همان اندازه  می‌توانید به وسیله  کارت خود پرداخت انجام دهید، اما در کارت‌های اعتباری یا کارت‌های Credit، بانک بر حسب  میزان سابقه مالی افراد، اعتباری را برای افراد مختلف مشخص کرده و بر حسب آن به فرد بیشتر از پولی که به حساب خود واریز کرده امکان پرداخت به وسیله کارت اعتباری داده می شود. استفاده از کارت اعتباری در اصل نوعی وام گرفتن از بانک محسوب می شود.

طراحی کارت اعتباری جان مک‌آفی

روی کارت، یک تصویر از صورت جان مکافی قرار دارد و در تصویر پشت‌زمینه آن پرچم آمریکا با زنجیره‌های شکسته‌ای که در درون نوارهایی قرار گرفته‌اند. تمثیلی از تکنولوژی تمدن و مدرن نیز در یک قسمت از کارت قرار دارد. همچنین در پایین سمت چپ کارت  نوشته‌ای با عنوان «عاشق آزادی» قرار دارد.

در وسط این کارت، قسمتی برای کمپین ریاست جمهوری مکافی در سال ۲۰۲۰ با این متن قرار دارد که «روح خود را پس بگیرید». حداقل بهتر از آن است که به مکافی رأی ندهید، این شعار عجیب و غریب کمپین رسمی تبلیغاتی مکافی است.

آیا تبلیغات جان مکافی برای بیت کوین مفید است؟

مکافی به عنوان یک شخص با خصوصیات غیراخلاقی مشهور است. آیا ابتکار عمل‌های او در محیط های ارزهای دیجیتال، به جلوه بدی از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ختم خواهد شد؟ به هیچ عنوان.

جان مکافی برای بسیاری از افراد، سمبل یک قهرمان است و برخلاف شیوه تفکر و زندگی غیرمعمولش، و یا شاید به همین دلیل، او کارهای زیادی انجام داده که می‌تواند به آنها افتخار کند. او کارهای زیاد مثبتی برای جهانیان انجام داده است. مردم او را تشویق می‌کنند، زیرا به همان اندازه که به اعتقادات محکم او احترام می‌گذارند، از کاریزما و هوش و درایت او لذت می برند.

با این حال، بهتر است اگر جان مکافی واقعا قصد فروش این کارت‌ها را دارد، تصویر چهره  خود را از این کارت‌ها حذف کند. مکافی حتما به این پیشنهاد گوش کرده که گفته :

تنها ۱۲۰۰۰ کارت اولیه‌ای که ارائه می‌شوند، چهره من بر روی آنهاست. بعد از آن، تمامی کارت‌های ارسال شده ساده خواهد بود. افرادی که از من تنفر دارند و نمی‌خواهند کارتی که چهره من روی آن است را خریداری کنند، باید صبر کنند.

کارت اعتباری مک آفی
کارت اعتباری مک آفی

جان مکافی، یک گرگ گریان

با این حال بدترین کاری که مکافی می‌تواند انجام دهد این است که امیدهای جامعه ارزهای دیجیتال را برای محصول دیگری که می‌تواند بیت کوین را در جریان اصلی خودش قرار دهد، زنده کرده و سپس بهانه‌های دست‌و پا شکسته‌ای برای اینکه چرا نمی شود محصول او محقق شود، عنوان کند. حتی اگر جان مکافی باشی، فقط چندبار فرصت گریه کردن داری!

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *