Bizdrone

ثبت رکورد جدید قیمت بیت کوین؛ مالک ۶۲ درصد از کل بازار!

بیت کوین

بیت کوین مجددا از خود  رکورد تازه ای  به جا گذاشت.  با وجود اینکه  تحلیل‌گران بسیاری در انتظار اصلاح قیمت بیت کوین بودند، پادشاه ارزهای دیجیتال موفق شد از مرز ۱۲,۰۰۰ دلار عبور کند و حتی در بعضی از صرافی‌ها به ۱۳ هزار دلار هم رسید.

از روز قبل، ۴ تیر، بزرگترین ارز دیجیتال به لحاظ  حجم سرمایه، بعد از اینکه به مدت ۱۱ ساعت در قیمت ۱۱,۴۰۰ دلار نفسی تازه کرد، برای فتح قله‌های بالاتر  حرکت دوباره ی خود را شروع کرد .

مطابق با گزارش کوین‌دسک، از ۱۷ ماه قبل تا به امروز، این برای بار اولی است که میتوان گفت بیت کوین بالای ۶۰ درصد از تمام حجم سرمایه ای که در بازار ارزهای دیجیتال موجود میباشد را به خود اختصاص می‌دهد. در حال حاضر که در حال نگارش این گزارش هستیم، سهم بیت کوین از تمام بازار چیزی درحدود ۶۱.۸ درصد است.

شاخص سهم بیت کوین از کل بازار که به وسیله ی  سایت کوین‌مارکت‌کپ ارائه شده، نشان دهنده ی این است  ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال، در وقتی که اعتماد فراتری نسبت به بازار ارزهای دیجیتال صورت گرفته و حجم سرمایه موجود در کل بازار به حدود ۳۵۰ میلیارد دلار رسیده، همچنان در حال بالا رفتن است.

یک خبر خوش برای سرمایه گذارانی است که از نخستین روزهای سال ۲۰۱۹ تا به امروز بیت کوین‌های خود را نفروخته‌اند همین  حرکت بیت کوین به بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۹ میباشد. که این سرمایه گذاران  حالا از سود بیش از ۲۳۰ درصدی خود لذت می‌برند.

اگر به داده‌های کوین‌مارکت‌کپ،توجه کنیم متوجه خواهیم شد که افزایش قیمت اخیر بیت کوین، با بالا رفتن حجم معاملات آن به اندازه ۱۳.۸ میلیارد دلار، همراه بوده است.

با این حال، بر اساس گزارش ۱۰ صرافی معتبر که ارائه دهنده ی  حجم معاملات واقعی میباشد، هم اکنون حجم معاملات واقعی بیت کوین در ۱۰ صرافی معتبر، چیزی در حدود ۴.۰۹ میلیارد دلار میباشد.

                                                                        تسلط  پیدا نمودن بیت کوین بر بازار

ثبت رکورد جدید قیمت بیت کوین؛ مالک 62 درصد از کل بازار!

                                                                                               تصویرنمودار تسلط ارزهای دیجیتال بازار

در بین تمام این آمارها، درصد سهم بیت کوین از بازار جای بحث بیشتری دارد.

زمانی که این خبر منتشر شد ، ارزش کل بازار بیت کوین رکورد ۲۲۲.۸ میلیارد دلاری را از آن خود کرده که تقریبا ۶۸ میلیون دلار بیشتر از حجم سرمایه کل آلت کوین‌های بازار است که  هم اکنون حجم سرمایه آنها ۱۳۸ میلیارد دلار میباشد.

دیگر ارزهای  دیجیتال مانند  اتر (Ether) ، آنتولوژی (ONT)،نئو (NEO)،  در ۲۴ ساعت گذشته بهترین عملکرد را در میان آلت کوین‌ها داشته و بین ۲ تا ۱۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

بارآخری  که قیمت بیت کوین بیشتر از ۱۲,۰۰۰ دلار بود، به ژانویه ۲۰۱۸ باز می‌گردد. در حال حاضر همه چشم‌ها به هدف تازه ی بیت کوین دوخته شده که آیا قادرخواهد بود جای پای خود را در این قیمت محکم کرده و با قدرت به سوی بالاترین رکورد قیمتی خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار حرکت کند یا نه.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *