Bizdrone

توسعه دهنگان مونرو به دنبال ارائه‌ الگوریتم استخراج جدیدی هستند

مونرو

در تاریخ  ۲۳ می (۲ خرداد)، یکی از اعضای استارتاپ بلاک چینی آرویو (Arweave) به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که این الگوریتم با توافق این استارتاپ ارائه‌ خواهد شد و همچنین وظیفه‌ی ارزیابی این الگوریتم بر عهده‌ی آن‌ها خواهد بود. طبق  گزارش این خبرگزاری، قرار است الگوریتم اثبات کار جدیدی برای ارز دیجیتال امنیت محور مونرو (XMR) در ماه اکتبر ارائه شو

ارائه‌دهنده‌ی اینترنت دائم و غیرمتمرکز به نام آوریو، اعلام کرد که مونرو، الگوریتم هش رندوم ایکس (RandomX) را پیاده‌سازی خواهد کرد و اگر بازبینی آن با موفقیت انجام شود، این الگوریتم جایگزین کریپتونایت (CryptoNight) می شود. تا به حال، توسعه‌دهندگان مونرو هر ۶ ماه یک بار برای شبکه‌ی این ارز دیجیتال هاردفورک ارائه داده‌اند، به این دلیل که با ایجاد تغییرات کوچکی در الگوریتم کریپتونایت، بتوانند از مقاومت در برابر مدارات مجتمع با کاربر خاص (ای سیک‌ها) اطمینان به دست آورند.

با این وجود، این روش به دلیل تمرکز بیش از حد، مورد انتقاد افراد زیادی قرار گرفته است. یکی از مفسران، سال ۲۰۱۸ در گیت هاب اظهار داشته که هاردفورک‌های مکرر به معنای تمرکزگرایی بیشتر، برای هماهنگ‌سازی می باشد. آرویو ادعا کرد برای آن که الگوریتم رندوم ایکس در مقابل ای سیک‌ها مقاوم بماند، به دخالت کمتری از طرف توسعه‌دهندگان نیاز است. علاوه بر آن باعث خواهد شد تا دستگاه‌های استخراجی که از واحد پردازش گرافیکی استفاده می‌کنند، بی‌رقیب شوند.

توسعه دهنگان مونرو به دنبال ارائه‌ الگوریتم استخراج جدیدی هستند

این استارتاپ در تأمین کردن سرمایه برای این الگوریتم، با مونرو همکاری خواهد کرد و قرار است تا دو ماه آینده، ۱۵۰ هزار دلار سرمایه جمع‌آوری گردد. در صفحه‌ای از گیت هاب که به الگوریتم رندوم ایکس اختصاص داده شده، گفته شده که ماینرها هم باید بیشتر از دو گیگابایت رم به این پروسه اختصاص دهند و این امر باعث می‌شود تا حمله‌های کریپتوجگینگ راحت تر شناسایی شوند.

بر اساس تحقیقات شرکت امنیتی چک پوینت ریسرچ درباره  تهدید امنیتی جهانی، سه نوع از رایج‌ترین بدافزارهایی که در ماه آوریل کشف شدند، به ماینرهای ارزهای دیجیتالی که اکثرا ارز دیجیتال مونرو تولید می‌کردند، مرتبط بودند.

در اوایل ماه می، شرکت ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای امنیتی ترند میکرو (Trend Micro) اعلام کرد که مجرمان فضای سایبری، از آسیب‌پذیری شناخته ‌شده‌ی CVE-2019-3396 نرم افزار کانفلوئنس (Confluence) سو استفاده می‌کنند. نرم‌افزار کانفلوئنس، نرم‌افزاری برای به وجود آوردن، سازمان‌دهی و مدیریت کارهای گروهی می باشد که شرکت استرالیایی اطلسیان برای استخراج مونرو آن را تولید کرده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *