Bizdrone

تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد

بیت کوین

بر پایه ی  گزارش بلومبرگ که در تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیر سال جاری) منتشر شد، تحقیقاتی که شرکت چین‌ آنالیسیس  در این اواخر انجام داده است حاکی از این میباشد که با وجود کم شدن معاملات غیرقانونی در برابر معاملات  قانونی، مقدار بیت کوین‌هایی که  احتمال میرود در سال جاری در تراکنش‌های غیرقانونی خرج شود، ممکن است از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کند.

به نقل از کوین‌تلگراف، ارزش تمام بیت کوینی که در نیمه اول سال ۲۰۱۹، برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شده است، ۵۱۵ میلیون دلار است. با توجه به این تحقیقات انجام شده میتوان به این نتیجه رسید که تا انتهای سال جاری این رقم دو برابر خواهد شد و به ۱ میلیارد دلار میرسد.

هر چند با این وجود ، مقداربیت کوین‌هایی که برای خدمات غیر قانونی استفاده میشود نسبت به موارد قانونی در حال پایین آمدن میباشد. مدیر اجرایی چین‌آنالیسیس ، هانا کورتیس (Hana Curtis)، در این رابطه می‌گوید که فقط ۱ درصد از فعالیت‌های بیت کوین در سال جاری غیرقانونی هستند، که در مقایسه با ۷ درصد در سال ۲۰۱۲، کاهش قابل توجه ای را نشان می‌دهد.

همانگونه که در این گزارش به آن اشاره شده است، مبلغی با ارزش ۵۱۵ میلیون دلار بیت کوین برای تراکنش‌های غیرقانونی در دارک ‌وب‌ یا وب تاریک  استفاده شده است. دارک‌ وب  یک زیرمجموعه‌  ی کوچک از دیپ ‌وب (Deep Web) یا وب پنهان است. دیپ وب به کل وب سایت‌هایی اشاره دارد که  آن‌ها را  نمیتوان از توسط موتورهای جستجوگر پیدا کرد.

Hydra بزرگ‌ترین بازار غیرقانونی دارک وب برای خرج کردن بیت کوین میباشد، اینگونه به نظر می‌آید که در بازارهایی این چنینی بیت کوین  نخستین انتخاب  و مونرو در اولویت بعدی قرار دارد. اکثر این بازارها در فیلم‌های بزرگسالان و یا پخش کردن مواد مخدر دست دارند.

در ماه آوریل دو مرد به این موضوع اعتراف کردند که به پولشویی و همچنین فروش استروئید، مواد کنترل‌شده مشغول بودند و این کار ها را با استفاده از بازار دارک وبی با نام NextDayGear انجام میدادند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *