Bizdrone

تعرفه جدید برق برای ماینرها به زودی اعلام می‌شود

سخنگو

سخنگوی صنعت برق ایران اعلام نمود که به زودی و یا نهایتاً تا پایان تیرماه  تعرفه‌های برق برای فعالان استخراج ارزهای دیجیتال از سمت دولت مشخص  شده و اعلام می‌گردد.

به نقل از ایرنا و بر اساس گزارش ارزدیجیتال ، مصطفی رجبی مشهدی امروز اعلام کرد:

فعالان استخراج ارزهای دیجیتال می‌توانند بعد از اینکه مشخص شد این تعرفه  چه میزان است میتوانند به صورت رسمی اعلام کنند که  برق مورد نیازشان چه مقدار است تا برای آنها تأمین شود.

او در ادامه ی صحبت های خود گفت :

استخراج نمودن ارزهای دیجیتال کاری است که  انرژی‌ زیادی را مصرف میکند که این انرژی  در دو بخش  سیستم‌های سرمایشی و  استخراج ارزمصرف می‌شود.

سخنگوی صنعت برق با گفتن این مطلب که برای تولید رمزارزها یا ارزهای دیجیتال و برای تولید کردن هر بیت کوین  به ۷۲ کیلوات ساعت برق  نیاز است، ادامه داد:

این مقدار برابر با مصرف یک واحد مسکونی  در تهران که مصرفی متعارف (۳۰۰ کیلوات ساعت)  دارد در طول ۲۴ سال میباشد.

 

تعرفه جدید برق برای ماینرها به زودی اعلام می‌شود

رجبی مشهدی  گفته است که اعلام  کاهش  یا افزایش میزان مصرف برق امری مقایسه‌ای است، گفت:

با استفاده از تکنولوژی‌های نوین تر و همچنین به روز شدن فناوری‌ها  ، میتوان گفت مصرف این استخراج‌کنندگان به چیزی در حدود نصف رسیده است؛ در حال حاضر این رقم به ۱.۱ کیلووات کاهش یافته است.در صورتی که این رقم در گذشته ۲.۲ کیلووات بود است.

وزارت نیرو با استفاده استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال از برق  مخالف نیست

رجبی مشهدی  در ادامه افزود:

موضعی که وزارت نیرو در مقابل این استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال دارد این نمیباشد که آنها نباید به شبکه برق متصل شوند و اینکه در مأموریت وزارت نیرو این مسئله تعریف نشده است.

رجبی مشهدی با اشاره به این موضوع که  از سوی مرکز ملی فضای مجازی برای فعالیت استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال تأییدیه‌ای داده شده است  گفت:

با توجه به این مطلب نهایتاً آنها برای دریافت  کردن پروانه فعالیت از طزف وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام خواهند کرد و بعد از آن می‌توانند نسبت به دریافت  نمودن برق مورد نیاز درخواست  خود را ارائه دهند.

سخنگوی صنعت برق ایران در ادامه  افزود :

وزارت نیرو هم  مطابق با  تعرفه‌ای که از سمت دولت که  به احتمال زیاد در همین ماه تعیین خواهد شد برق مورد نیاز آنها را اختصاص تأمین خواهد کرد.

بر اساس صحبتهای او، در حال حاضر و به خاطر مشخص نشدن این تعرفه، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال برق مورد نیاز خود را از بخش‌هایی همچون بخش صنعتی و یا کشاورزی  دریافت می‌کنند که این کارخلاف میباشد.

رجبی مشهدی با اشاره به این موضوع که  در بعضی شهرک‌های صنعتی اینها از برق صنعتی و از انشعاب غیر مجاز استفاده می‌کنند – که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای صنایع  دیگرشده است – گفت:

استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال باید به طور رسمی مراجعه کرده و پیگیری های لازم را انجام داده  و مطابق با پروانه‌ای که برای آنها صادر خواهد شد برق مورد نیاز خود را اعلام کنند.

او در ادامه افزود:

برق استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال باید بر پایه ی استانداردهای جهانی به شبکه وصل شده و مصرف شود و علاوه براین نیز باید تعرفه‌ای مشخص داشته باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *