Bizdrone

تعداد تراکنش‌های اتریوم به بیشترین میزان یک سال اخیر رسید

تعداد تراکنش‌های اتریوم به بیشترین میزان یک سال اخیر رسید

به گزارش Cryptoglobe در روز پنجشنبه ۹ خرداد، تعداد تراکنش­های روزانه اتریوم در چند روز اخیر به نزدیکی ۱ میلیون  عدد رسیده است.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار ۲۷ میلیارد دلاری، چند روز گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه خود بوده است.

در تاریخ ۲۷ می، یعنی ۴ روزپیش ، بیش از ۹۴۲,۰۰۰ تراکنش در پلتفرم اتریوم به ثبت رسید.

در ۲۹ می، تعداد این معاملات با ۵ هزار افزایش نسبت به ۲ روز گذشته خود، به بیش از ۹۴۷,۰۰۰ تراکنش در روز رسید.

تغییرات تعداد تراکنش های روزانه اتریوم از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون
تغییرات تعداد تراکنش های روزانه اتریوم از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون

فعالیت اتریوم به زمان بازار صعودی قبلی برمی‌گردد

همانطور که توسط TrustNodes تایید شده است، تعداد تراکنش‌های به انجام رسیده در شبکه اتریوم به بالاترین میزان خود از اوایل فوریه ۲۰۱۸ تاالان رسیده است. سطح فعالیت در بلاک­ چین اتریوم، در حال نزدیک شدن به مقادیری است که در بازار صعودی قبلی که قیمت اتریوم به سقف تاریخی خود یعنی ۱,۴۳۲ دلار در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ رسیده بود.

با این که بطور کلی یک کاهش قابل توجه در تعداد تراکنش‌های روزانه اتر در طول فوریه ۲۰۱۹ (به دلیل افزایش زمان بلاک شبکه اتریوم) اتفاق افتاد، ولی فعالیت در بلاک ­‌چین پلتفرم اتریوم در حال  بطور پیوسته در حال افزایش است.

از ماه مارس امسال، تعداد تراکنش‌های اتر به همراه قیمت آن افزایش یافته و در حال حاضر حدود ۲۵۵ دلار معامله می‌شود. این در حالی می باشدکه قیمت اتر در اوایل دسامبر ۲۰۱۸، با یک سقوط ناگهانی به کمتر از ۱۰۰ دلار رسیده بود.

اصلاح قیمت اتر پس از سقوط آن به زیر ۱۰۰ دلار

کاهش شدید قیمت اتر در سال گذشته، امکان دارد به خاطر راه­‌اندازی تعداد قابل توجهی از پروژه‌­های نوپای بلاک ­چینی باشد که سرمایه خودشان را که بر اساس اتر جمع اوری کرده بود، فروختند تا هزینه­‌های اجرایی خود را پوشش دهند. علاوه بر این، ارزش اتر ممکن است به خاطر سقوط قیمت بیت ­کوین در آن زمان، به عنوان تاثیرگذارترین ارز دیجیتال نیز کاهش یافته باشد.

با این وجود، به نظر می­‌رسد بازار ارزهای دیجیتال، پس از تحمل یک دوره نزولی در سال ۲۰۱۸، اصلاح خود را آغاز نموده است. ممکن است یکی از دلایل مهم افزایش قیمت­‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال، راه‌­اندازی زیادی از پروژه‌­های جدید با تمرکز بر روی دارایی‌های دیجیتال باشد.

ارزش بازار تامین سرمایه غیرمتمرکز به ۶۰۰ میلیون دلار نزدیک می­‌شود

اکوسیستم تامین سرمایه (DeFi) به سرعت در حال رشد می باشد و معمولا شامل پروژه‌­های همتا به همتای مبتنی بر اتریوم، از جمله میکردائو (MakerDAO)، کامپوند (Compound)، دارما (Dharma) و بسیاری دیگر می‌شود. با توجه به داده­‌های DefiPulse، سرمایه موجود در بازار تازه متولد شده DeFi در حال حاضر به بیش از ۵۸۳ میلیون دلار رسیده است.

دیگر پروتکل‌­های مرتبط به صرافی­‌های غیرمتمرکز مبتی بر اتریوم مانند یونی­‌سواپ (Uniswap) و بانکور (Bancor) نیز  افزایش قابل توجهی را تجربه کرده‌­اند. با این حال، شبکه لایتنینگ بیت ­کوین، که به عنوان یکی از بخش‌­های در حال توسعه اکوسیستم DeFi در نظر گرفته می شود، افزایش قابل توجهی در تعداد نودهایش داشته است.

بر اساس داده­‌های سایت ۱ML، در حال حاضر، ۸,۵۷۹ نود در شبکه لایتنینگ بیت ­کوین وجود دارد، که یک افزایش ۴.۴۹ درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌­دهد. ظرفیت شبکه لایتنینگ بیش از ۱,۰۰۰ بیت­ کوین است که در حال حاضر ارزش آن بیش از ۸.۳ میلیون دلار است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *