Bizdrone

تصمیم‌گیری در رابطه با ETF بیت کوین دوباره به تأخیر افتاد

ETF بیت کوین

بنابه گزارش کوین‌دسک، کمیسیون  اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) مجددا  تصمیم‌گیری در رابطه با صندوق قابل معامله در بورس پیشنهاد شده را به تاخیر انداخت. تابه امروز شاهد پیشنهادات زیادی ازطرف افراد گوناگون و همچنین  شرکت‌ها برای ETF بیت کوین به SEC بوده‌ایم،اما این پیشنهادها یا پذیرفته نشدند و یا با تأخیر‌های بلند مدت مواجه  شده‌اند. ایندفعه هم نیز طرح پیشنهاد شده دررابطه با صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین ون‌اک/سالید‌اکس مجددا به تاخیر افتاد.

در روز دوشنبه ،کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، طی یک گزارش جدید نوشت که  به صورت قانونی در حال تحقیق کردن دررابطه با پذیرش و یا نپذیرفتن پیشنهاد تغییر قانون که براساس آن، فهرست کردن و همچنین صادر کردن سهام VanEck SolidX Bitcoin Trust قابل انجام خواهد شد، بوده است. بعد از انتشار این دستور در مجله‌ی فدرال رجیستر (Federal Register)، قانون گذاران آمریکا از عموم مردم خواسته اند که ظرف مدت زمان ۲۱  روز نظرات خودشان را مطرح کنند و بعد از ۳۵ روز هم نسبت به این نظرات پاسخ داده خواهد شد.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، یکی از وکلای حقوقی شرکت Kobre & Kim
جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، یکی از وکلای حقوقی شرکت Kobre & Kim

یکی از وکلای حقوقی شرکت Kobre & Kim  به نام جیک چروینسکی (Jake Chervinsky ) با انتشار نمودن پستی در توییتر خود نوشت:

فرصت جدید این کمیسیون برای تصمیم‌ گرفتن، تاریخ ۱۹ آگوست بوده و  این امکان وجود داره که مجددا با تأخیر همراه شود و تا ۱۸ اکتبر به تعویق بیافتد.

ومیتوان اشاره نمود که برای اولین بار صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین VanEck و SolidX را بازار گزینه‌های شیکاگو (Cboe) BZX ثبت کرد اولی بررسی آن به دلیل تعطیل بودن بلند مدت دولت آمریکا به ماه ژانویه موکول شد. این شرکت‌ها، یک ماه بعد از آن که شرکت مدیریت دارایی شرکت بیت وایز (Bitwise)نظریه ی پیشنهادی خود را نزد بازار بورس NYSE Arca به ثبت رساند، مجددا پیشنهاد خودشان را ارائه دادند.

از همان اوایل سال تا به امروز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هر تصمیم‌گیری در رابطه با این دو پیشنهاد داده شده را به عقب انداخته و نهایتا آخرین تعویق صورت گرفته نیز به پیشنهاد بیت وایزمربوط میشود به  تاریخ ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت)

تا به امروز قانون‌گذاران آمریکا هیچ ETF بیت کوینی را در این کشور مورد تصویب قرارنداده اند، و همچنین تصمیم‌گیری در رابطه با آن را نیز به تعویق انداخته‌ و یا اینکه در طی چند سال اخیر پیشنهادات را سریعا رد نموده‌اند. در گذشته، کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا علت نپذیرفتن این پیشنهادات را دلواپسی های  موجود در زمینه ی  دست‌کاری بازار،جرائم مالی ،نقدینگی، و دیگر مسائل این چنینی اعلام نموده است.

با صحبت‌های زیادی دررابطه با اثر ETF بیت کوین بر روی روال قیمت آن، از اول  سال ۲۰۱۹ شاهد روند روند رو به افزایش قیمت این ارز دیجیتال بوده ایم. همین موضوع  باعث شد تا اثر ETF بیت کوین بر روی آن نسبت به  قبل کم رنگ تربشود و پذیرش‌های زیادی که طی ماه‌های اخیر رخ داده اند، جز علت ها و دلایل پیشروی قیمت‌ها مطرح شوند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *