Bizdrone

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آماده‌ی صعود تا ۸,۰۰۰ دلار؟

bitcoin

به گزارش وب سایت FXSTREET که منبع خبری برای رصد بازار جهانی (فارکس) به شمار می‌‌‎آید، خریداران بیت کوین بار دیگر در حال قدرت‌نمایی و صعود هستند.

بعد از رشد مختصر ۲ درصدی در روز شنبه، قیمت بیت کوین در ساعات پایانی بسته شدن کندل روزانه، موفق به صعود به سطح ۷,۵۰۰ دلاری شد. این حرکت در ادامه‌ی مومنتوم (اندازه‌ حرکت) روند صعودی از روز جمعه بود.

در هنگام ویرایش این نوشته قیمت از سقف هفتگی خود در ۷,۴۹۱ دلار برگشته و اکنون در حال معامله شدن در نزدیک سطح ۷,۴۵۰ دلاری است. بیت کوین نسبت به روز قبل و هفته‌ی گذشته به ترتیب رشد ۲ و ۱.۵ درصدی داشته و در اکنون ارزش بازاری معادل ۱۳۶ میلیارد دلار دارد.

علیرغم تشدید منازعات و مسائل ژئوپولیتیکی (سیاست جغرافیایی) بین ایران و آمریکا در روز جمعه که باعث به افزایش نگرانی‌ها در سراسر بازارهای مالی شد، قیمت‌ها به صورت خوشبینانه‌ای مثبت باقی مانده‌اند.

همانطور که در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه در تصویر زیر مشاهده میکنید، قیمت کانال نزولی تقریباً یک ماهه‌ی خود را شکانده است. قیمت همچنین برای اولین بار از ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان)، به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه‌ی خود در ۷,۳۴۸ دلار صعود کرده است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه و نحوه‌ی قرارگیری میانگین‌های متحرک ۲۱، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه

با توجه به نگاه خریداران در چنین چرخش صعودی، دیده شدن میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در سطح قیمتی ۷,۹۵۳ دلار امکان پذیر است. با شکست در بالای این میانگین متحرک، گرای به خرید بیت کوین افزایش می‌یابد و همچنین درهای جدیدی به روی قیمت باز می‌شود و قیمت تا ۸,۸۲۰ دلار (بر حسب هدف الگوی نموداری) صعود خواهد کرد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در بالای خط میانه‌ی محدوده‌ی خود قرار گرفته و هدف بالاتری در دامنه‌ی خود را نشانه گرفته است. از سویی هرگونه اصلاح قیمتی توسط میانگین متحرک ۵۰ روزه که تبدیل به حمایت شده است، در ابتدا قفل می‌شود. در صورت عدم موفقیت در حمایت از این سطح نیز، قیمت تا میانگین متحرک ۲۱ روزه در ۷,۲۰۴ دلار ریزش خواهد کرد.

در کل، ادامه‌ی روند صعودی بیت کوین در هفته‌های آینده با تفاسیر بیان شده قانع‌کننده‌تر به نظر می‌رسد.

سطوح مهم و کلیدی قیمت بیت کوین

در تضویر زیر، سطوح حمایت و مقاومت استاتیک و دینامیک کلیدی، روند میانگین‌های متحرک و تغییر قیمت روزانه بیت کوین را که در FXSTREET منتشر شده است، مشاهده می‌کنید.

قیمت‌های مورد انتظار برای بیت کوین در روندها و سطوح مختلف

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *