Bizdrone

تام لی: بیت کوین به راحتی از قیمت تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد

تام لی

قیمت بیت کوین، در روز یکشنبه و  پیش از اعلام مشخصات ارز دیجیتال لیبرا (Libra) از سمت فیس‌بوک، به ۹ هزار دلار رسید و از شروع  سال ۲۰۱۹ تا به حال، بیانگر یک رشد ۱۴۶ درصدی بوده است. بنا بر  گفته‌ تام لی، تحلیلگر و مدیر اجرایی بنیاد فاندسترت، بیت کوین در  آغاز  روند افزایش قیمت خود قرار دارد.

تام لی به شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) گفت:

من اعتقاد دارم  که بیت کوین به آسانی رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری خود را خواهد زد و همچنین اینپتانسیل را دارد که از ۴۰ هزار دلار نیز عبور کند زیرا مواردی که می توان از این ارز دیجیتال استفاده کرد افزایش پیدا خواهد کرد. ما در حال حاضر در اعماق بازار صعودی هستیم و مردم در این باره  بسیار ساکت هستند.

براساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، او گفت که بعد از شرکت در گردهمایی هفته‌ی گذشته‌ی کریپتو‌کامپیر دیجیتال سامیت (CryptoCompare Digital Asset Summit) در لندن، احساس کرد که افراد بسیار زیادی به رشد اخیر قیمت بیت کوین اعتقادی ندارند.

به اعتقاد تام لی، بیت کوین به راحتی رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری خود را خواهد زد و این پتانسیل را دارد که از ۴۰ هزار دلار نیز عبور کند.
به اعتقاد تام لی، بیت کوین به راحتی رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری خود را خواهد زد و این پتانسیل را دارد که از ۴۰ هزار دلار نیز عبور کند.

تام لی خاطر نشان کرد:

بسیار زیادی از افراد حوزه‌ی کریپتو، در مورد پایان یافتن زمستان ارزهای دیجیتال شک داشتند. این افراد نسبت به عرضه اولیه سکه‌ها (ICO) و همچنین نوسانات مداوم آلت کوین‌ها، کاهش عمومی قیمت‌ها، مشکلات جمع‌آوری سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال و دغدغه‌های ناشی از افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، اظهار نگرانی کردند.

لی روز سه‌شنبه اعلام کرد:

راه‌اندازی ارز دیجیتال لیبرا از طرف فیس‌بوک، به فضای ارزهای دیجیتال مشروعیت بخشیده و مسیرهای پیش روی بیت کوین را توسعه خواهد داد. همچنین موجب می‌شود تا بیت کوین، درنهایت، به یک پس انداز ارزی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

او اذعان داشت:

بیانیه‌ فیس‌بوک کاملاً نشان دهنده این موضوع است که روی پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال در میان مردم، متمرکز شده است. بنظر من این کار، باور «من به بلاک چین اعتقاد دارم، نه بیت کوین» را از بین خواهد برد.

لی اعلام کرد:

پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک به وضوح بازی ارز دیجیتال است. این در صورتی می باشد که هدف اصلی و اساسی آن حول ایده‌ غیرمتمرکز کردن امور مالی می‌چرخد.

وی در ادامه گفت:

به عقیده من، این پروژه، بیشتر روی ایجاد یک استیبل کوین و سیستم بانکداری جدید تمرکز دارد و تا میزان زیادی مکمل بیت کوین خواهد بود. به همین دلیل در حقیقت این ارز دیجیتال، توسعه‌ چشمگیری برای بیت کوین به شمارمی‌آید ولی من تصور می‌کنم که برای ارزهای دیجیتال باثبات و هرکس که در تلاش برای غیرمتمرکز کردن امور مالی بوده، بد خواهد بود.

شرکت‌های مطرحی همچون ویزا و مسترکارت،غول خدمات پرداخت، و همچنین ارائه‌دهنده‌ی خدمات رزرو آنلاین Booking Holdings، از پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک پشتیبانی و حمایت می‌کنند.

به گفته‌ی تام لی، راه‌اندازی ارز دیجیتال لیبرا از سوی فیس‌بوک، به فضای ارزهای دیجیتال مشروعیت بخشیده و مسیرهای پیش روی بیت کوین را گسترده‌تر خواهد کرد.
به گفته‌ی تام لی، راه‌اندازی ارز دیجیتال لیبرا از سوی فیس‌بوک، به فضای ارزهای دیجیتال مشروعیت بخشیده و مسیرهای پیش روی بیت کوین را گسترده‌تر خواهد کرد.

بنا بر گفته‌ی تام لی، تمرکززدایی از امور مالی، شااید برای ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی، خیلی خوب باشد ولی برای بانک‌هایی با ساختار سنتی، یک چالش خواهد بود. لی اذعان داشت:

این موضوع را در نظر داشته باشید که درآمد سالانه‌ی فیس‌بوک به ازای هر کاربر، ۵۰ دلار است. این میزان شاید کمی زیاد به نظر برسد اما یک بانک متوسط، در ازای هر مشتری، چیزی نزدیک به هزار دلار درآمد خواهد داشت. به همین دلیل، اگر فیس‌بوک خدمات بانکداری خود را شروع کند، ۲۰ برابر کمتر از بانک هزینه دریافت خواهد کرد. پس واضح است که چرا بانک‌ها نسبت به عملی شدن این کار اشتیاقی از خود نشان نمی‌دهند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *