Bizdrone

بیشتر سرمایه‌گذاران آمریکایی به دنیای بیت کوین علاقه‌مند هستند

بیت کوین

 

با بالا رفتن توجهات عمومی نسبت به بیت کوین، طبق تحقیقات جدید به دست آمده نشان می‌دهد که طیف گسترده ای از سرمایه‌گذاران آمریکایی‌، به‌عنوان اولین گزینه‌ سرمایه‌گذاری ، به این ارز دیجیتال نگاه می‌کنند. بر پایه اعلام «کوین تلگراف»، این عدد چیزی در حدود ۸۳ درصد میباشد .

من شما و تمام کسانی که می‌شناسیم


بر مبنای تحقیقی با عنوان «مطالعه سرمایه گذار» (Investor Study) و به نقل از «گری اسکیل» (Grayscale) ، رویکرد و نظرو تعداد سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال نزدیک‌تر شدن به نظر سرمایه‌گذاران سنتی میباشند

با این وجود که سرمایه‌گذاران حوزه‌ی بیت کوین در مقابل به سرمایه‌گذاران متوسط (اشخاصی که در بازار بورس معمولا سرمایه‌گذاری می‌کنند)، از تجربه بالاتری برخوردار هستند و ریسک‌پذیری بیشتری دارند، از سطح درآمد، نقطه‌نظر رویکرد سیاسی و حوزه شغلی با دیگر سرمایه گذاران شباهت‌های زیادی با دیگر دارند.

بیشتر سرمایه‌گذاران آمریکایی به دنیای بیت کوین علاقه‌مند هستند


علاوه بر این نسل جدید، از ارزهای دیجیتال با آغوش بازتری استقبال می‌کنند. بر اساس اعلام گری اسکیل، به صورت میانگین یک سرمایه‌گذار بیت کوین سنی در حدود ۴۲ سال دارد و این در حالی میباشد که سن سرمایه‌گذاران به طور میانگین متوسط ۴۵ سال برآورد شده است.

تا به اینجا بیت کوین طیف مخاطبان خود را توسعه داده است و باعث شده است که سرمایه‌گذاران با این موضوع فکر کنند که شاید این ارز شاخصه‌های سرمایه‌گذاری منحصربه‌فردی را داشته باشد. شاخصه‌هایی با این توانایی که بیت کوین را در کنارارواق بهادار و سهام به سبد دارایی‌ سرمایه‌گذاران اضافه کند.

بنیاد گری اسکیل از یافته‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ خود برای ثابت کردن اینکه اضافه کردن بیت کوین به سبد سرمایه‌گذاری تا چه اندازه میتواند سودآور باشد،استفاده می‌کند. بر اساس این یافته‌ها، اگر سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۳ سبد دارایی‌اش به شکل۴۰ درصد اوراق بهادار و۶۰ درصد سهام بوده باشد و تنها ۵ درصد از آن را به بیت کوین اختصاص می‌داد، سودش در سال ۲۰۱۹ از حدود ۴۰ درصد به چیزی در حدود ۹۰ درصد افزایش پیدا میکرد.

نگاهی اجمالی‌تر

درحالی‌که ۳۶ درصد سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بیت کوین تمایل دارند، ۸۳ درصد از شرکت‌کنندگان، نسبت به سرمایه گذاری‌های خرد در حوزه بیت کوین به شدت علاقه نشان دادند. (جامعه آماری در زمینه ی این تحقیق ۱۱۰۰ نفر بوده است.)

بر اساس نتایج به دست آمده می‌توان گفت که این دسته از افراد برگشت سرمایه‌های بیت کوین را زیر نظر داشته و بعد در سرمایه گذاری‌های آینده خود آن را لحاظ کرده‌اند. و نسبت به رشد بیت کوین هم ۷۹ درصد از شرکت‌کنندگان اظهار امیدواری کرده‌اند.

گری اسکیل ضمن اشاره کردن به بیت کوین، به‌عنوان یک طلای دیجیتال، اعلام نمود که تمایل سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال به خرید طلا، بیشتر از تمایل سرمایه‌گذاران سنتی میباشد.

برای مثال ۶۹ درصد از سرمایه‌گذاران بیت کوین، سرمایه‌گذاری نمودن در طلا را به‌عنوان یک فرصت مناسب برمی‌شمارند وبرای مجموع سرمایه گذاران این رقم ۵۵ درصد است. در سمت دیگر ۶۵ درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین از عبارت‌های«احتمالاً» و «صد در صد» برای سرمایه‌گذاری در طلا استفاده نموده‌اند (این رقم برای همه ی افراد شرکت‌کننده ۵۱ درصد بوده است.)

همچنین در این تحقیق علت های اکراه سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین نیز مدنظر قرار گرفته شده است. به همین علت ۸ درصد از علاقه‌مندان به بیت کوین و ۷۵ درصد کل سرمایه‌گذاران ،از جمله مهم‌ترین دلایل خود برای دوری از بیت کوین ستفاده از این ارز برای جرائم اینترنتی راعنوان کرده‌اند.

تعدا زیادی از شرکت‌کنندگان (۸۹ درصد)، اظهار یکی از مسائلی که میتواند باعث افزایش سرمایه گذاری در بیت کوین شود، بالاتر رفتن سطح دانش پیرامون حوزه بلاک چین است.

در تحقیقی دیگر که به وسیله «سیویک ساینس» (CvicScience)، انجام گرفته است نشان می‌دهد فقط ۲ درصد از آمریکایی‌ها به لیبرای فیسبوک بیشتر از بیت کوین اعتماد دارند.

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *