Bizdrone

بیت کوین دیگر گزینه‌ مناسبی برای خلافکارها نیست

جدیدا  «گری دیویس» (Gary Davis) به ۶.۵ سال حبس به جرم همکاری کردن در ایجاد و مدیریت وب‌سایت «جاده ابریشم» (Silk Road)، محکوم‌شده است. سیلک رود وب‌سایتی بود در فضای دارک وب که از طریق بیت کوین  خریدوفروش انواع  مواد مخدر ،اسلحه و دارو، را انجام می‌داد.  و اکثر عوامل آن به زندان افتادند و فعالیت این وبسایت نیز دیگر متوقف شده است  . اما چرا پیش از این بیت کوین گزینه‌ی خوبی برای چنین وبسایت‌هایی بود و دیگر نیست؟‌

به گزارش خبرگزاری مستقل «نیوزتاک»،و به نقل از «کوین تلگراف» ودیویس ۳۱ ساله اهل ایرلند، قبل از اینکه به آمریکا تحویل داده شود به‌عنوان مدیر انجمن‌های این وب‌سایت بین ماه‌های می تا ژوئن سال  ۲۰۱۳در حال فعالیت بود و بعد از آن، یعنی تا آخرهای سال ۲۰۱۳، مسئولیت مدیریت وب‌سایت را عهده دار بوده است.

براساس آمار ارائه‌شده به وسیله ی مقامات آمریکایی، چیزی بیشتر از ۱.۵ میلیون تراکنش از اوایل سال ۲۰۱۱ تا اواخر ۲۰۱۳، که مبلغی بالغ‌ بر ۲۱۳ میلیون دلار بوده، در ارتباط با این وب‌سایت انجام گرفته است. قبل تر هم نیز کوین تلگراف گزارش داده بود که یکی از فروشندگان این وب‌سایت، با استفاده از ارزهای دیجیتال توانسته است بیشتر از ۱۹ میلیون دلار درآمد به دست آمده از فروش مواد مخد را از طریق این وب‌سایت پولشویی کند.

بیت کوین دیگر گزینه‌ مناسبی برای خلافکارها نیست

                                                             گری دیویس ایرلندی که در یک مقطعی به عنوان مدیر سایت جاده ابربشم فعالیت داشته است

بیت کوین دیگر پول موردعلاقه مجرمان نمیباشد

«دنی اسکات»، مدیرعامل صرافی «کوین کرنر» که مقر آن در «جزیره من»، واقع شده است ،بعد منتشر شدن این خبر، اذعان داشت که محکومیت دیویس این را نشان‌ میدهد که استفاده بیت کوین کاری بوده که  برای اعمال مجرمانه در گذشته انجام می‌شده است. او در ادامه با اشاره کردن به تحقیقات پلیس جنایی بریتانیا و کاهش فعالیت‌های مجرمانه مربوط به بیت کوین اضافه کرد:

دیگر بیت کوین پول موردعلاقه مجرمان نمیباشد.

و نیز به اطلاعات انتشارشده توسط Chainalysis اشاره کرد. بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۸، تراکنش‌های  که با اعمال خلاف قانون  مرتبط میباشند به کمتر از ۱ درصد رسیده‌ است. این در حالی میباشد که سال ۲۰۱۲، چیزی بالغ بر ۷ درصد از تراکنش‌های بیت کوین را، تراکنش‌هایی  این چنینی شامل می‌شدند.

او در ادامه با اشاره کردن به این مسئله که از نام مستعار در تراکنش‌های بیت کوین استفاده می‌شود و همه ی تراکنش‌ها تا ابد روی بلاک چین ذخیره می‌شوند، بیان کرد که این باور که هویت در بیت کوین پنهان بماند غلط است. از همین رو بیت کوین گزینه مناسبی برای اجرای اعمال مجرمانه نیست.

«بلومبرگ» دراول جولای سال جاری گزارش کرد که  این امکان وجود دارد که تراکنش‌های غیرقانونی بیت کوین امسال به رکورد یک میلیارد دلار برسند. در قسمت دیگر این گزارش  این چنین آمده است که حجم بیت کوین‌هایی که در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شده، فقط در ماه جولای، مبلغ ۵۱۵ میلیون دلار بوده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *