Bizdrone

بیت کوین دیگر هرگز قیمت ۶,۰۰۰ دلار را نمی‌بیند!

Peter_Brandt_Bitcoin_BTC

پیتر برنت (Peter Brandt)،یکی از سرمایه‌گذارن باتجربه در بازار ارزهای دیجیتال گفت ، آن دسته از کاربرانی که به قصد خرید بیت کوین در قیمت ۶,۰۰۰ دلار زا در سر داشتند، این موقعیت را خیلی وقت پیش از دست داده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، برنت طی مصاحبه‌ای که روز ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) با این خبرگزاری انجام داد گفت که که برعکس نظر برخی افراد، بیت کوین خیلی وقت پیش به قیمت پایین خود رسیده و دیگرر به قیمت ۶,۰۰۰ دلار سقوط نخواهد کرد.

برنت در بخشی از مصاحبه خود گفت:

همه می‌خواهند دست روی دست بگذارند و در آینده با قیمت ۶,۰۰۰ یا ۵,۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری کنند. ولی باید یدانند که این موقعیت دیگر بوجود نمیاید. در زمان کف قیمت، فکر می‌کنم، خیلی از افراد سودجو بار خود را بستند.

او در ادامه مصاحبه میگوید:

ترسوها از دور بازار خارج شدند و افرادی که در حال حاضر مانده اند معتقدان اصلی [بیت کوین] هستند.

برنت که یکی از معروف ترین طرفداران بیت کوین است، از اوایل ماه جاری میلادی حرکتی صعودی را در مورد بیت کوین در پیش گرفته است.

با این وجود که پایان سال ۲۰۱۹ میلادی (آذر)، برنت این را گفته بود که امکان دارد بیت کوین نرخ قیمت‌های کمتری را در سال ۲۰۲۰ تجربه کند. او ورود کاربران بی تجربه و آماتور را دلیل این اتفاق میداند. برنت از این سرمایه‌گذاران با نام «مقلدین کریپتویی» یاد میکند.

در سال ۲۰۱۸ و یک ماه پس از آن که نرخ بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ هزار دلار رسید، برنت به سرمایه‌گذاران هشدار داد که قیمت بیت کوین افزایش مضاعف نخواهد داشت؛ هشداری که به واقعیت تبدیل شد و بیت کوین بیشتر از ۸۴ درصد از ارزشریخت و طی یک سال بعد تا ۳,۱۰۰ دلار سقوط کرد.

با صحبت‌های برنت واکنش‌های زیادی را به وجود امد. آلسیو راستانی (Alessio Rastani)، یکی دیگر از معامله‌گران بازار، در واکنش‌ به حرف های برنت می‌نویسد:

بر این باورم که هر فردی که به ارزش‌ بیت کوین اعتقاد دارد ، باید حداقل ۱۰ الی ۲۰ درصد از سرمایه‌ای که قادر هست به این ارز دیجیتال وارد کند را در حوزه بلندمدت سرمایه‌گذاری کند.

بیت کوین از اوایل ماه ژانویه تا به امروز چیزی حدود۲۵ درصد و در یک ماه گذشته تقریبا ۳۵ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده. در روزهای سپری شده قیمت هر واحد به ۹,۰۰۰ دلار رسید. البته باید گفت این نرخ بسیار پایدار نبود و در طول چند ساعت ، این ارز دیجیتال دوباره به نرخ ۸,۰۰۰ دلار بازگشت. با این حال میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، الگوی قیمت را ثابت کرده است که این یک نشانه‌ای مثبت برای بازار است.

آمارهای گذشته نشانگر این است که سرمایه گذاران قدرتمندی وارد بازار بیت کوین شده اند. افزایش درخواست جهت قراردادهای آینده یکی از دلایلی است که با توجه به آن باید گفت موسسات مالی به سوی بیت کوین کشیده شده‌اند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *