Bizdrone

بیت کوین دوباره سد ۱۰,۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت

بیت کوین

در هفته‌های قبل بیت کوین نظاره گر روند نزولی بود که تا قیمت آن را تا مرز ۹,۳۰۰ دلار نیز کاهش داد.  اما در حال حاضر اینگونه  به‌ نظر می‌آید که بازار بار دیگر روی خوش  به بیت کوین نشان داده و قیمت مجددا به سطح بالای ۱۰,۰۰۰ دلار بازگشته است.

بر اساس گزارشی از «کوین تلگراف»، ۲۸ آگوست (۶ شهریور)  طی نیم ساعت بیت کوین ۶۰۰ دلار سقوط کرد و به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار رسید. این سقوط تا آن جایی ادامه داشت که  یک روز بعد (۷ شهریور)، پادشاه ارزهای دیجیتال با قیمت ۹,۳۶۲ دلار (پایین ترین قیمت هفتگی) برای هر واحد معامله می‌شد. از آن هنگام تا به اینجا روند بازیابی قیمت بیت کوین شروع شده و هم اکنون قیمت هر واحد از آن ۱۰,۳۸۰ دلار است.

بیت کوین دوباره سد 10,000 دلار را پشت سر گذاشت

مدیرعامل و بنیان‌گذار «گلکسی دیجیتال»، «مایکل نووگراتز»، قبل تر اعلام نموده بود که بیت کوین در فاز «تثبیت» قرار دارد. بر اساس پیش‌بینی‌های وی با ورود موسسات سرمایه‌گذاری و بالا رفتن کاربرد این ارز، روند صعودی جدید بیت کوین نیز شروع خواهد شد. وی در ادامه اضافه کرد:

بیت کوین سال جاری را با قیمت ۳,۸۰۰ دلار شروع کرد و حتی تا قیمت ۳,۵۰۰ نیز پایین رفت و در حال حاضر با قیمت ۱۰,۲۰۰ دلار معامله می‌ گردد؛ یعنی تا به اینجا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت؛ تا به امروز صعود بیت کوین بسیارخارق‌العاده بوده و از نظر من این قسمتی از یک روند تثبیت میباشد.

تاثیرات بکت بر قیمت بیت کوین

از ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) ، پلتفرم معاملات قراردادهای آتی بکت (Bakkt) که مدت هاست طرفداران بیت کوین منتظر عرضه‌اش هستند، پذیرش سپرده‌گذاری در سیستم نگه‌داری Bakkt Warehouse را شروع می‌کند؛ خود پلتفرم  هم نیز ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) در دسترس سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

تحلیل‌گران  هم  به این موضوع که تاثیرات عرضه بکت بر روی بیت کوین چگونه خواهد بود مطمئن نیستند. منتشر کردن قراردادهای آتی بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۸ در CBOE و CME باعث شد تا روند نزولی بیت کوین سریع تر شکل بگیرد .

قراردادهای آتی بکت با بیت کوین کار خواهند کرد ؛ به این شکل که سرمایه‌گذاران بر اساس مواد قراردادها،بیت کوین، به جای دلار دریافت خواهند کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *