Bizdrone

قیمت بیت کوین به مرز ۸,۰۰۰ افزایش یافت

Bitcoin Price Analysis BTC Bullish for Short term But Also Suggests Overbought Conditions 2

امروز قیمت بیت کوین در ادامه روند افزایشی خود، با بیش از ۴۰۰ دلار افزایش به مرز ۸,۰۰۰ دلار رسید.

قیمت بیت کوین در یک هفته سپری شده  از ۸ درصد افزایش یافته است. به اعتقاد تحلیل گران، این روند افزایشی تا حدودی مرتبط با تن های بوجود آمده میان ایران و آمریکاست. تحلیل‌گران تکنیکال هم از مدتی قبل شکسته شدن محدوده مقاومتی ۷,۵۰۰ تا ۷,۶۰۰ را دلیل محکمی در رسیدن قیمت بیت کوین به مرز ۸,۰۰۰ دلار می‌دانستند.

در زمان پرداخت این گزارش، بیت کوین با اندکی اضلاح قیمت حدود ۷,۸۵۰ دلار است.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

تحلیل‌گران تکنیکال بر این باورند که بیت کوین برای افزایش خود باید بتواند از محدوده ۸,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰ دلار عبور کند. این سطوح یک مقاومت روانی هم به شمار می‌رود.

نزدیک‌ شدن به هاوینگ بیت کوین (نصف شدن پاداش استخراج) که کمیابی بیت کوین را به شدت افزایش می‌دهد و از طرف دیگر افزایش شدید هش ریت (قدرت پردازش ماینرها) در شبکه بیت کوین، علاوه بر تنش‌ها در خاورمیانه، همه و همه میتوانند باعث رشد قیمت بیت کوین باشند.

در ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) باید منتطر نصف شدن پاداش استخراج و همچنین کاهش تولید بیت کوین از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین در هر ده دقیقه باشیم . فی الواقع نرخ هش شبکه بیت کوین روز به روز در حال افزایش است.

نرخ هش مقدار قدرت پردازش ماینرهاست تا امنیت شبکه حفظ شود. هر اندازه که نرخ هش بالا باشد، امنیت شبکه بیت کوین بالاتر خواهد رفت و از سویی دیگر سختی استخراج افزایش می‌یابد. در بیشتر مواقع افزایش نرخ هش و قیمت بیت کوین رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند.

در حالی که در ابتدای سال ۲۰۱۹ هش ریت شبکه بیت کوین فقط ۴۰ اگزاهش بر ثانیه بود، امروز این عدد به بیش از ۱۱۵ اگزاهش می‌رسد. اگرچه که در گزارش دیگری گفتیم، هش ریت فعلی شبکه بیت کوین ۷ برابر بالاتر از هش ریت آن در دسامبر ۲۰۱۷ است که قیمت بیت کوین در اوج ۲۰,۰۰۰ دلاری خود قرار داشت.

افزایش ذخایر ارز دیجیتال باثبات تتر (Tether) هم قادر است باعث این افزایش قیمت شدید باشد.

به گزارش کوین‌دسک، داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهند که تعداد واحدهای ارزی تتر (USDT) به شدت درحال افزایش است و از ۴.۱ میلیارد دلار به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. با توجه به اینکه که هر واحد تتر نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا دارد و با سرعت در صرافی‌ها جا به جا می‌شود، افزایش واحد‌های آن باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین خواهد شد.

به طور کلی روند بازار ارزهای دیجیتال هم مثل روز گذشته صعودی بوده و بیشتر ارزهای دیجیتال امروز هم با افزایش قیمت مواجه شدند. حجم کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۱۴ میلیارد دلار است که از روز گذشته حدود ۱۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

سهم بیت کوین از کل بازار که روز گذشته ۶۷.۶ درصد بود با یک درصد کاهش به حدود ۶۶.۶ درصد رسیده که نشان از افزایش شدید آلت کوین‌های بازار نسبت به بیت کوین است

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *