Bizdrone

بکت قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را از ماه جولای آزمایش می‌کند

ایالات متحده و کانادا

بکت (Bakkt)، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌هایی است که قرار است در حوزه قراردادهای آتی بیت کوین فعالیت کند، اخیرا اعلام کرده است که گام‌های مهمی در ارائه قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین برداشته است. به اظهار تحلیلگران، این خبر باعث افزایش شدید قیمت بیت کوین شده است. 

«کلی لوفلر» (Kelly Loeffler)، مدیرعامل بکت پستی منتشر کرد و در وبلاگ بکت اعلام کرد که طی همکاری بسیار نزدیک با کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات‌متحده (CFTC)، به‌عنوان مرجع قانون‌گذار در نظارت بر قراردادهای مالی و همچنین محصولات مرتبط، قرار است تا قراردادهای آتی بیت کوین را در تابستان سال جاری میلادی به عرصه آزمایش بگذارند.

تا به حال تاریخ دقیقی از عرضه قراردادهای آتی بیت کوین به‌صورت فیزیکی منتشر نشده و لوفلر نیز به‌صراحت در رابطه با قبول درخواستی مبتنی با نگهداری بیت کوین‌های شرکت از طریق خود شرکت و ذخایر شرکت مادر آن (ICE Clear US)، به وسیله این کمیسیون حرفی به میان نیاورد.

به‌جای انجام چنین کاری، بکت وظیفه دارد تا قراردادهای آتی بیت کوین و محصولات مربوط با آن را تضمین کند. این بدان معنا است که CFTC پیشنهادهای ارائه شده را برای عدم داشتن مقایرت با قوانین بررسی می‌کند. در حالیکه این مرجع قانون‌گذار هرنوع  مشکلی را طی ضرب العجل ده روزه پیدا نکند، امکان ادامه کار از طریق بکت فراهم خواهد شد.

بکت
بکت

در سال ۲۰۱۷ هم دو گروه تجاری CME و Cboe هر دو قراردادهای آتی بیت کوینشان را خودشان تضمین کرده بودند. با این وجود، برخلاف CME و Cboe، بکت به جای پول نقد معادل، طبق یک زمان انقضا، بیت کوین واقعی تحویل خواهد داد.

یک شخص آگاه به روند انجام کار به وسیله بکت که نخواسته نامش فاش شود در صحبت‌هایی با وب‌سایت «کوین دسک»، اعلام کرد که شرکت هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه نهایی خدمات خود ارائه نکرده است، اما احتمال نمی‌رود که کمیسیون معاملات آتی، اعتراض و مخالفتی با طرح پیشنهادشده مطرح کند. این فرد در ادامه گفت:

ما [شرکت] تضمین را اجرا کردیم. چیزی که در پست وبلاگ آمده و چیزی که قصد اعلامش را داشته این بوده که دو درخواست در کمیسیون معاملات آتی ثبت کردیم، یک قرارداد ماهانه و یک قرارداد روزانه و بعد از ده روز، آنها توانایی واگذاری تضمین را نسبت به قراردادها خواهند داشت.

ICE دوشنبه، با منتشر کردن دو سند جداگانه اقدام به بیان کردن جزئیات کاملی از روند تضمین از طریق شرکت و فهرست‌نویسی را برای دو محصول جدید خود منتشر کرد.

در این پست وبلاگ، کلی لوفلر، مدیرعامل بکت اعلام کرده است طی هفته‌های آینده با همکاری مشتری‌های خود، بکار گیری و قبول قراردادها و امانتداری را آزمایش خواهیم کرد. این آزمایش از ماه جولای شروع خواهد شد:

انتظار داریم که انجام آزمایش  به مشتری‌های مان این اطمینان را  بدهد که می‌توانند مدل تجارت و تضمین ما را امتحان کنند. سیستمی که برای جلب رضایت آنها ساخته‌شده است. اطلاعات بیشتر طی روزهای آینده انتشار خواهیم داد.

محصولات جدید

لوفلر در ادامه به بیان اطلاعات بیشتری از محصولات جدید شرکت بکت پرداخت.

کلی لوفلر، مدیرعامل بکت
کلی لوفلر، مدیرعامل بکت

در مرحله اول، بکت دو قرارداد آتی جدید را در فهرست خود اضافه خواهد کرد: یک قرارداد آتی بیت کوین که به کاربران این امکان را می‌دهد که طی همان روز تراکنش‌های خود را در بازار انجام دهند. قرارداد بعدی با عنوان قرارداد آتی ماهانه با مورد اولیه ارائه‌شده به وسیله بکت کمی تفاوت دارد.

بکت همچنین ۳۵ میلیون دلار از سرمایه‌های خود را در قالب یک مدل آبشاری برای  محافظت از قراردادها و تضمین آنها بکار خواهد گرفت. به نظریه بکت چنین کاری باعث افزایش اعتماد مشتری‌ها و همسو شدن نیازهای بازار، مشتری‌ها و این شرکت‌ها خواهد شد و مبادله‌ای مطمئن را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

علاوه بر آن، بکت قصد دارد تا برای ایجاد خدمات تضمینی، متصدی های تائید شده‌ای را استخدام کند. صد البته انجام و اجرای چنین کاری لازمه ی تائید مراجع قانون‌گذار خواهد بود.

فردی که قبل تر از آن یاد شد به کوین دسک اعلام کرده که بکت بیشتر به دنبال کسب مجوزهای لازم از وزارت اقتصاد آمریکا برای ایجاد یک شرکت امین (Trust Company) می باشد تا یک مجوز فدرال.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *