Bizdrone

بورس نزدک شاخص قیمت ریپل را به سرویس داده جهانی خود اضافه کرد

نقدینگی ریپل

نزدک (Nasdaq)، یکی از بزرگ‌ترین و معروف ترین بازارهای بورس سهام دنیا، اعلام کرد که شاخص جدیدی را برای ریپل با نام شاخص نقدینگی ریپل (XRPLX) در سرویس داده جهانی خود عرضه کرده است. نزدک این خبر را در روز ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) بر روی وب‌‌سایت خود انتشار داد.

در این اطلاعیه گفته  که این توسعه، نتیجه مشارکت قسمت انتشار اطلاعات نزدک و شرکت آمریکایی تحلیل داده‌های ارز دیجیتال بریو نیو کوین (Brave New Coin) است.

این شرکت اطلاعات سطح شاخص لحظه‌ای خود را به سرویس داده جهانی شاخص نزدک (GIDS)، ارسال خواهد کرد. در اطلاعیه‌ای جداگانه، بریو نیو کوین اعلام کرد:

منبع داده XRPLX تنها صرافی‌هایی نقد کننده‌ای می باشند که بیشترین ظرفیت و درخواست را دارند. صرافی‌هایی که هم اکنون برای شاخص نقدینگی ریپل از آن‌ها استفاده شده است، عبارتند از : بیت‌استمپ (Bitstamp)، بیت‌فینکس (Bitfinex)، پولونیکس (Poloniex) و کراکن (Kraken). صرافی کوین‌بیس (Coinbase) همچنین در بررسی‌های بعدی اضافه خواهد شد.

نزدک

با توجه به چیزی که در وب سایت خصوصی این بورس نوشته شده است، GIDS سرویسی با هدف عرضه مقادیر لحظه‌ای برای شاخص‌ها و فهرست محصولات قابل معاوضه در بورس (ETP) است. نزدک نیز ضرایب وزنی و اطلاعات المان‌ها، اقدامات شرکتی و طیف وسیعی از داده‌ها را گردآوری و عرضه می‌کند.

از ماه فوریه، نزدک اضافه کردن شاخص نقدینگی اتریوم (ELX) و شاخص نقدینگی بیت کوین (BLX) ، که از طرف شرکت بریو نیو کوین عرضه شده‌اند را به لیست خود شروع کرد.

در ماه مارس، کوین‌مارکت‌کپ اظهار کرد که او دو شاخص‌ معیار ارز دیجیتال را بر روی پایگاه داده شاخص جهانی نزدک، تامسون رویترز ایکان (Thomson Reuters Eikon)، بورس اشتوتگارت (Börse Stuttgart) و بلومبرگ ترمینال (Bloomberg Terminal) ارائه خواهد کرد.

اخیرا، رسانه خبری کوین‌تلگراف، براساس توییتی از یک تحلیل‌گر سرویس تحلیل کمی معامله استرانگ‌مارکت (StrongMarket)، نوشت که نزدک در حال آزمایش خرید و فروش مبنی بر محصولات بیت کوین می باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *