Bizdrone

بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود

اتریوم

یکی از استارت‌آپ‌هایی که بر روی ساختن ابزارهای  که  در شبکه تلگرام مورد استفاده قرار میگیرد مشغول به  کار می‌ باشد، اعلام  نموده  است که بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود.

بر اساس گزارش «کوین دسک»، یک‌شنبه نظاره گر عرضه‌ی کد برای به راه‌انداختن یک نود روی شبکه باز تلگرام (TON) خواهیم بود. انتشار دادن کدها این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که قبل از اینکه  شبکه اصلی عرضه شود ، قادر باشند به شکل  آزمایشی از TON استفاده کنند.  آنطور که خبرگزاری‌ها بلاک چین  گفته اند ۳۱ اکتبر تلگرام در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

TON Labs که به وسیله ی تلگرام و بعد از نخستین دوره از فروش توکن‌ها به وجود آمد، در حال ساخت ابزارهای گوناگونی میباشد که به توسعه‌دهندگان این امکان  را میدهد که  در شبکه  نرم افزارهایی جدید بسازند.  کامپلایر Solidity یکی از این ابزارها خواهد بود. بر اساس گفته‌های مدیر عامل این شرکت، «الکساندر فیاتلوف» ، توسط این ابزار، نرم‌افزارهای غیرمتمرکزی که برای کار کردن بر روی شبکه اتریوم ساخته شده‌اند قادر خواهند بود روی TON نیز مورد استفاده قرار گیرند.او در مصاحبه‌ای با کوین دسک علاوه بر اشاره به اینکه از ماه جولای (تیر) در حال آزمایش این ابزار بوده‌اند، اضافه نمود:

 شاید این  مشکل ترین  چیزی بود که ساخته‌ایم. این ابزار برای جامعه حرفه‌ای اتریوم  این امکان  فراهم میکند که هر چیزی را که برای آن شبکه ساخته‌اند را وارد TON کنند.

تست‌های قبل از انتشار

مطابق با توافق‌نامه سرمایه‌گذاران، در صورتی که  TON در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) عرضه نگردد، تلگرام وظیفه دارد تا سرمایه آن دسته از اشخاصی که در سرمایه‌گذاری اولیه پروژه شرکت داشته‌اند را به آنها برگرداند. آخرین قدم تلگرام در جهت آزمایش شبکه خود را میتوان عرضه روز یک‌شنبه دانست.

بر اساس فیاتلوف، منتشر نمودن کدهای TON که فرداانجام می‌گیرد، اساسی ترین مرحله از روند انتشار TON خواهد بود:

فرصت کمی بین انتشار نود و عرضه شبکه اصلی داریم؛ این به آن معنا میباشد که وقت چندانی در خصوص شناسایی،  آزمایش و رفع کردن باگ‌های احتمالی و نقطه های آسیب‌پذیررا در اختیار نداریم.

در اوایل سال جاری ، کدهای لایت کلاینت (Light Client) در دسترس سرمایه‌گذارن این ارز قرار گرفت که بلافاصه به بیرون درز پیدا کرد. بر اساس صحبت های فیاتلوف، این کدها به کاربران  این اجازه  را می‌داد که  آنها متوجه بشوند که تلگرام چه عملکردهایی دارد و همچنین مفاهیم پایه‌ای بلاک چین تلگرام  را بفهمند:

قادر خواهید بود با «گرام» (GRAM) کار کنید،  کیف پول بسازید ، توسط لایت کلاینت با نود حرف بزنید ، قراردادهای هوشمند ساده بنویسید.

در سال گذشته ی میلادی تلگرام توانست  برای ساختن بلاک چین خودش ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه را جذب نماید. اینچنین گفته می‌شود که این غول پیام‌رسان ۶ ساله هم اکنون چیزی بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *