Bizdrone

بزرگترین بانک کره خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد

کوکمین بانک

کوکمین بانک (KB Kookmin)، بزرگترین بانک کره جنوبی از لحاظ میزان دارایی است، که در جهت ایجاد روش و راهکاری برای نگهداری ارز دیجیتال با یک تیم استارتاپ این حوزه همکاری می‌کند. بهنقل از بیت‌کوینیست (Bitcoinist) و بر اساس گزارش خبرگزاری‌های محلی درتاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱خرداد)، هم اکنون کوکمین با شرکت کره‌ای اتم‌ریگز لب (Atomrigs Lab)، که در زمینه حفاظت از دارایی‌های دیجیتال در حال فعالیت می باشند، در حال همکاری است.

این حرکت بیان کننده یک تغییر بزرگ در خط مشی کوکمین می باشد. به نظر می آید این بانک تا به حال موضع متفاوتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشته و تا کنون خود را درگیر مسائل مربوط به این حوزه نکرده است.

کره جنوبی با وجود اینکه در سیگنال‌های قانون‌گذاری موفق نشده که این امرسبب تعدیل اشتیاق مصرف‌کنندگان شده است، ولی همچنان یکی از کشورهای فعال در زمینه ارز دیجیتال و به ویژه در حوزه‌هایی همچون خرید و فروش است.

لی کو ایل (Lee Koo-il)، مدیرعامل بانک کوکمین
لی کو ایل (Lee Koo-il)، مدیرعامل بانک کوکمین

لی کو ایل (Lee Koo-il)، مدیرعامل بانک کوکمین، بعد از اعلام همکاری این دو شرکت در روز دوشنبه اذعان داشت:

ما امیدواریم که این دو شرکت به سبب این قرارداد، با ایجاد خدمات مبتکرانه و نوآورانه در زمینه مدیریت دارایی دیجیتال، در کنار یکدیگر رشد کنند وهمچنین به موفقیت برسند.

علاوه بر آن ما به واسطه این همکاری، اکوسیستم دیجیتال را گسترش خواهیم داد.

گزینه‌های ارز دیجیتال و بلاک چین در رادار

خروجی دقیق این برنامه مشترک توسعه با اتم‌‌ریگز به طور کامل مشخص نیست، اما شامل طیف وسیعی از فناوری‌های مرتبط با ذخیره‌سازی ارز دیجیتال و بلاک چین می باشد.

طبق گزارش بیزینس کوریا (Business Korea)، این دو شرکت به صورت مشترک بر روی فناوری حفاظت و نگهداری ارز دیجیتال و روش‌های کاربردی قرارداد هوشمند مطالعه خواهند کرد.

علاوه بر آن، آنها تصمیم گرفتند تا فرصت‌های تجاری جدید در زمینه دارایی‌های دیجیتال را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند.

همچنین این نشریه در ادامه افزود که این شرکت، خدمات مدیریت دارایی دیجیتال را که با فناوری اتم‌ریگز لب و زیرساخت کنترل داخلی و فناوری‌های حفاظت اطلاعات کوکمین ترکیب شده است را گسترش خواهد داد.

همچنین این دو شرکت برای ایجاد اکوسیستم برای ارتباط برقرار کردن بین بلاک چین و حوزه مالی با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.

بزرگترین شرکت بیمه، نگهداری ارز دیجیتال را بیمه می‌کند

سال گذشته، کوکمین به وسیله سیستم قانون‌گذاری و نظارتی کره جنوبی به دلیل شیوه های ضعیف مبارزه با پولشویی خود در ارتباط با معاملات ناشی از ارزهای دیجیتال، تحت فشارشدید و همچنین مورد حمله قرار گرفته بود.

در سراسر جهان، بانک‌ها در حال ارئه خدمات نگهداری ارز دیجیتال می باشند و به نظر می آید که به یک روند رو به افزایش تبدیل شده است.

بزرگترین بانک کره خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد

تا به حال تلاش‌هایی به شکل های مختلف صورت گرفته است، مثل  کیف پول ارز دیجیتال درون سازمانی شرکت خدمات مالی و بانکداری هلندی ABN Amro، که در آن گفته شده که بانک کلیدهای خصوصی سرمایه‌گذاران را نگهداری می‌کند.

در همین هفته، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه دنیا به نام متاکو (Metaco)، اعلام کرد که هم اکنون به واسطه قراردادی که با شرکت بیمه بریتانیایی ای‌اوان (Aon) منعقد کرده، خدمات بیمه نگهداری ارز دیجیتال ارائه می‌کند.

مدیرعامل و موسس متاکو، آدرین ترکانی (Adrien Treccani) در یک خبر رسمی منتشر شده اذعان داشت:

بیمه یکی از ملزومات اساسی برای مشتریان بانکی است و متاکو مشتاق است که از راه این کارگزار پیشرو، بتواند خدمات بیمه ارز دیجیتال را برای مشتریانش ارائه و تسهیل کند.

اینگونه انتظار می‌رود که در سال پیش‌رو، سرمایه‌گذاری نهادی در بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال یکی از بزرگترین اتفاقات دنیای کریپتو باشد.

در ماه می، نتیجه یک نظرسنجی از طرف مدیریت دارایی فیدلیتی (Fidelity) و شرکت سرمایه‌گذاری ثابت کرد که بیشتراز نیمی از سرمایه‌گذاران، ارزهای دیجیتال را به عنوان بخش ارزشمندی از سبد دارایی (پورتفولیو) خود مورد توجه قرار دادند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *