Bizdrone

برنامه باگ یابی ارز دیجیتال فیسبوک با جایزه ۱۰ هزار دلاری شروع شد

فیس بوک

اتحادیه لیبرا که  از جمع چندین شرکت بزرگ تشکیل شده است مجمعی تشکیل شده  هستند که بر روی پروژه فعالیت می‌کنند، برنامه‌ای  به جهت پیدا نمودن اشکالات امنیتی (باگ) لیبرا شروع کرده است. طی این برنامه مبلغی به عنوان جایزه  به افرادی که  بتوانند به یافتن و رفع نمودن اشکالات شبکه کمک کنند،اهدا خواهند نمود.

بهر اساس گزارش «کوین تلگراف» و با توجه کردن به پستی که روز قبل (۵ شهریور) در وب‌سایت رسمی لیبرا منتشر گردید، شفافیت ، دسترسی جهانی  و آزادی از جمله مهمترین اهداف مد نظر اتحادیه لیبرا میباشد. اتحادیه لیبرا علاوه بر این قصد دارد تا در زمان عرضه ارز دیجیتالش مشکلات آن را به حداقل برساند.

بعلاوه ، این شرکت اعلام نمود که برنامه‌ای عمومی به جهت تشویق کردن افراد دارای تجربه وماه به‌ منظورآزمایش و بررسی امنیت شبکه بلاک چین لیبرا راه‌اندازی کرده و افراد با همکاری کردن در این برنامه  میتوانند جایزه دریافت کنند.

سرپرست تیم توسعه اکوسیستم لیبرا،«مایکل انگل» (Michael Engle)، در این پست علاوه بر اشاره کردن به حداکثر جایزه ۱۰,۰۰۰ دلاری برای پیدا کردن مشکلات امنیتی جدی، اضافه کرد:

می‌خواهیم تا زمانی که شبکه لیبرا به‌ شکل آزمایشی (testnet)  در حال فعالیت کردن است و پول واقعی در بین نیست، به محققین خود کمک کنیم تا  بتوانند مشکلات را پیدا کنند.

او در انتهای صحبت‌های خود به بیان خلاصه‌ای از صحبت‌های «دیوید مارکوس» ، که سرپرست تیم توسعه «کالیبرا»، در کنگره آمریکا میباشد پرداخت و اعلام نمود که شرکت در رابطه که  شبکه لیبرا  را راه اندازی نمایید عجله نخواهد کرد.

نکته جالبر میباشد اینجاست که در اعلام  کردن رسمی خبر اعطای جایزه به افرادی که در پیدا نمودن اشکالات شبکه همکاری می‌کنند، اسمی از فیس‌بوک برده نشده است. فیس‌بوک که قبل تر به ثبت شرکت لیبرا  اقدام کرده بود، هم اکنون در داخل و خارج از ایالات‌متحده  با چالش‌های قانونی زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن است ب شکلی که حتی یکی از اعضای کنگره آمریکا با لحنی کنایه آمیزبا عنوان «دلار زاکربرگ»  از لیبرا یاد کرده بود.

قبل تر از این  هم دیوید مارکوس گفته بود که فیسبوک فقط یکی از چندین عضو اتحادیه لیبرا خواهد بود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *