Bizdrone

بانک مرکزی چین آزمایش‌های نهایی ارز دیجیتال ملی را به پایان رساند

 مرکزی چین

بانک مرکزی چین مراحل نهایی طراحی و آزمایش‌ جامع ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) را به پایان رسانده است. که در ماه های جاری و به زودی عرضه خواهد ش‌د.

به گزاش کوین تلگراف و به نقل از خبرهتی رسانه‌های محلی که در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) منتشر شد، بانک خلق چین که در حال انجام یوآن دیجیتال بود  طراحی نهایی را به پایان رسانده، در حال حاضر مراحل تحقیق و توسعه را انجام داده و استانداردهای مربوطه را توسعه داده و تمام تست ها نیز کامل شده و تقریبا اماده عذضه میباد.

این بانک جدیدترین تغییرات را در مقاله‌ای اختصاصی خود ایجاد کرده و تشریح نیز کرده است، همچنین برنامه‌های جامعی برای اعتباربخشی و زیرساخت و در نهایت امنیت سایبری صنایع سرمایه گذاری ارائه کرده است.

در اواخر سال گذشته گزارش‌هایی درباره برنامه‌ریزی چین برای انجام اولین تست‌های CBDC در دنیای واقعی منتشر شد و طی آزمایشی در شهر شنزن (Shenzhen) نسخه اولیه ان معرفی شود . همچنین در شهر سوژو (Suzhou) این آزمایش اجرا شود.

بانک مرکزی چین گزارشی از پیشرفت آرام یوآن دیجیتال در این زمینه ارائه داد در صورتی که مطابق آزمایشات انتظار می‌رفت ارز دیجیتال چین از سیستم بانک مرکزی فراتر رفته و بیشتر خدمات بکارگیری شود..

قانون مدیریت پسووردهای ایجاد شده با استفاده از فناوری رمزنگاری که هدف از اجرای این قانون تعیین استانداردهایی برای استفاده از رمزنگاری و مدیریت پسووردهاست در چین اجرایی شده  که در همین باره «سیل لیلی» (Sale Lilly)، تحلیلگر سیاسی در امور چین و استاد فناوری بلاک چین در موسسه «رند» (Rand) در مصاحبه‌ای گفت

این قانون،کامل کننده تمام تلاش‌هایی است که برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی چین انجام می‌شود.

لیلی خاطرنشان کرد پیشرفت پروژه مربوط ارز دیجیتال ملی چین به سخت‌گیری در رمزنگاری در سطح هسته و سایر سطوح بستگی خواهد داشت.

با این تفاسیر میتوان امیدوار بود که ارز دیجیتال چین یا یوآن دیجیتال چین در آینده جایگاهی مورد اطمینان در خدمات چین و ضنایع سرمایه گذاری خواهد داشت و از سرمایه گذاری های مورد علاقه و مورد اطمینان سرمایه گذاران خواهد بود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *