Bizdrone

بازگشت دوباره قیمت بیت کوین به بالای ۱۱,۰۰۰ دلار؛ آیا خطر سقوط رفع شده است؟

بیت کوین

بیت کوین در ۲۴ ساعتی که گذشت، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده ولی هنوز یک مقاومت کلیدی موجود است که برای تایید بازگشت به شرایط صعودی باید از آن عبور کند.

به گزارش کوین‌دسک، معاملات بازار ارزهای دیجیتال در ساعات آغازین روز سه‌شنبه در حد پایینی قرار داشت که در پی حجم فروش عظیم بیت کوین مقاومت ۱۰۳۰۰ شکسته شد و تا مرز ۹,۶۱۴ دلار پایین آمد.

پس از تایید کردن الگوی کف دوگانه در تایم‌فریم‌های پایین‌تر، قیمت با شکستن خط روند و عبور از ۱۰,۷۰۰ دلار حرکت خود را تا ۱۱,۵۷۵ دلار در روز جاری ادامه داد.

این افزایش حدودا ۲۰۰۰ دلاری که با حمایت نسبی ایجاد شده در ۹,۶۰۰ دلار همراه بود، بهبود سریع قیمت‌ها را نشان می‌داد که می‌تواند به علت مرز روانی ۱۰,۰۰۰ دلار و تقاضای ایجاد شده برای بیت کوین زیر این قیمت باشد.

با این حال شرایط فعلی برای اعلام اینکه قیمت بیت کوین دوباره می‌تواند به بالاترین قیمت سال جاری یعنی ۱۳,۸۸۰ دلار دست یابد، خیلی زود می باشد؛ چرا که بیت کوین باید الگوهای نزولی ایجاد شده را اول نامعتبر سازد که یکی از آن‌ها عبور از سقف ۱۲,۴۴۸ دلار است.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در صرافی بیت‌استمپ در حدود ۱۱,۲۷۰ دلار خریدوفروش می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۴.۵ درصد رشدقیمت داشته است.

نمودار یک ساعته و هفتگی

شکسته شدن سقف ۱۳,۸۸۰ با حجم بالا می‌تواند تاییدی بر پایان اصلاح قیمت بیت کوین باشد.

معامله‌گران شاید به شکسته‌شدن الگوی کنج نزولی اشاره کنند که یک نشانه صعودی است.

در حالی که این واقعیت صحیح است، اما باید توجه نمود که حجم معاملات این اتفاق را همراهی نکرده است. علاوه بر این حجم معاملات فروش پس از شکسته شدن الگوی کنج نزولی، بیشتر از حجم معاملات خرید بوده است. در نگاه بیشتر به نمودار، این روند برای بیت کوین پس از ثبت قیمت ۱۳,۸۰۰ شکل گرفته است.

همین اتفاق تثبیت قیمت بر روی سطح ۱۱۰۰۰ دلار را با پرسش های زیادی مواجه می‌کند.

شاخص قدرت نسبی در تایم‌فریم هفتگی نیز در شرایط اشباع خرید (بالاتر از ۷۰) قرار گرفته است. بیشتر در چنین شرایطی، شکست‌های مقاومتی در تایم‌فریم‌های ۱ ساعته و کوتاه‌مدت معامله‌گران را دچار خطا نموده و آن‌ها را در سمت اشتباه بازار قرار می‌دهد.

از این نظر، انتظار برای شکسته شدن سطح ۱۲۴۴۸ برای گرفتن تاییدی معتبر در جهت برگشت دوباره خریداران به بازار ضروری می باشد.

نمودار روزانه

بیت کوین در روز سه‌شنبه کندل هامر صعودی (چکش صعودی) را در تایم‌فریم روزانه ثبت نمود که با سایه بلندی از سمت پایین همراه بود.

این نشانه‌ای از تقاضای بالا در قیمت‌های پایین‌تر را دارد که اغلب با بدنه کوچک شمع (فاصله بین قیمت بسته شدن و باز شدن) تکمیل می‌شود.

الگوی هامر به عنوان نشانه‌ای از بازگشت صعودی شناخته می‌شود. در حالی موفقیت این الگو زمانی بالا خواهد بود که روند نزولی طولانی اتفاق افتاده باشد که در این مورد چنین نمی باشد.

از طرف دیگر این الگو سطح جدید ۹,۶۱۴ دلار را برای فروشندگان نشان می‌دهد که برای پایین‌رفتن قیمت‌ها باید این حمایت را بشکنند.

دیدگاه نزولی زمانی قوت میگیرد  که قیمت بیت کوین زیر ۱۰,۸۳۰ دلار (پایین‌ترین قیمت  روز جاری) برسد و دیدگاه نزولی که از تقاطع بین میانگین متحرک ۵ روزه و ۱۰ روزه به وجود آمده را غالب سازد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *