Bizdrone

اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد

توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم

کد بلاک چین اثبات سهام (PoS) اتریوم در دست انجام است ودر اوایل ماه آینده به پایان می‌رسد. در گردهمایی‌های مجازی دو هفته‌ای توسعه‌دهندگان اتریوم، جاستین دریک (Justin Drake)، پژوهشگر بنیاد اتریوم، بیان  کرده است که جزئیات مربوط به کد مرحله‌ی اول انتقال اتریوم به شبکه‌ی اثبات سهام در دست انجام بوده و در تاریخ ۳۰ ژوئن به پایان می‌رسد.

و همچنین این جزییات برای توسعه‌دهندگانی که قصد کار کردن روی نسل بعدی بلاک چین اتریوم را دارنتاثیرات موثری را به دنبال داشته و یک نقطه مثبت به حساب می‌آید. دریک در گردهمایی مجازی که اخیرا توسط توسعه‌دهندگان اتریوم انجام شد اظهار داشت:

من در حال تکمیل نمودن تحقیقاتی گسترده مربوط به فاز صفرم، به منظور آماده‌سازی جزییات مرحله‌ی freeze هستم و هدف مان آن است که بتوانم تا تاریخ ۳۰ ژوئن آن را به اتمام برسانم. ما همچنان تا انتهای مسیرراه زیادی را در پیش رو داریم. درحال حاضرمرحله ی ساده‌سازی‌های کد در حال انجام است که این امراتفاق بسیار خوبی تلقی می‌شود و روند تحقیقات گسترده نیز برای این است که هرچه سریع تر بتوانیم اشکالات نهایی را پیدا کنیم.

اتریوم آهسته آهسته به سمت و سوی ارتقای بزرگی به نام اتریوم ۲.۰، قدم برمی‌دارد که به طور اساسی تائید تراکنش‌ها و راه وروشهای ایجاد کردن بلاک‌ها راتوسط یک شبکه ۱۷ میلیارد دلاری را تغییر خواهد داد. باتوجه به توضیحات ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، در مصاحبه‌ای در اجلاس ETHCapetown، بیانگر این است که اتریوم ۲ دارای دو ویژگی پرچم‌دار خواهد بود. بوترین در ادامه بیانات خود افزود:

یکی از این اجزاموردنظر، کسپر است که الگوریتم اثبات سهام ما بوده و استخراج را با آن چیزی که از نظرمان بسیار کارآمدترو مورداستفاده تر است، جایگزین خواهد کرد. ودرقسمت وبخش دوم نیز شاردینگ است که باعث بهبود بزرگی در مقیاس‌پذیربودن محسوب می‌شود و به این علت اتفاق می‌افتد که دیگر نیازی به این امر نیست که هر رایانه‌ای در شبکه، ملزوما بایدهر تراکنشی در شبکه رامورد پردازش قراردهد.

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم
ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم

بوترینبیان کرده است که با استفاده از شاردینگ، این انتظار را دارد که مقیاس‌پذیری تا هزار برابراندازه ی  فعلی افزایش پیدا کند. با اینوجود، شاردینگ تفقط در دو مرحله‌ی بعدی راه‌اندازی اتریوم ۲ پیاده‌سازی خواهد شد.در مرحله‌ی اول ساساً پایه‌های بلاک چین اثبات سهام اتریوم را ایجاد خواهد کردکه این مرحله  صفر نام دارد،

مسیر راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن (beacon chain)

در فاز صفر از طریق زنجیره‌ی بیکن (Beacon Chain)، به جای ماینرها درستی و نادرستی بلاک‌ها به وسیله اعتبارسنج‌هایی که توکن گرو گذاشته‌اند و برای انتخاب بلاک‌های متعدد پیشنهادی رأی می‌دهند، انجام خواهد شد. بن ادگینگتون (Ben Edgington)، یکی از بسط دهندگان اتریوم، با انتشار دادن پستی در وبلاگش گفت که زنجیره‌ی بیکن یک سری قوانین و مقررات را عملی خواهد کرد. این قوانین شامل: سازمان‌دهی اعتبارسنج‌ها در کمیته‌ها برای رأی دادن به بلوک‌های پیشنهادی، مدیریت اعتبارسنج‌ها و سهام آن‌ها، اعمال قوانین اجماع، اعمال پاداش و جریمه برای اعتبارسنج‌ها و غیره می باشند.

پاداش برای اعتبارسنج‌ها در این سیستم جدید، طبق تعداد توکن‌های گروگذاشته شده و نیز تعداد کل توکن‌های گروگذاشته شده در شبکه محاسبه می گردد. بوترین اخیراً پیشنهاد افزایش صدور پاداش به اعتبارسنج‌ها در سیستم اتریوم ۲ را مطرح کرده است که در اجرای مرحله‌ی صفرم نهایی خواهد شد. بوترین طی مصاحبه اظهارداشت:

در پایان مرحله‌ی دوم، سیستم تکمیل خواهد شد. ولی مرحله‌ی صفر و یک، هنوز برای برخی موارد مفید جای کار دارد. در حال حاضر، مرحله‌ی صفرم تا حد زیادی تکمیل شده.

جاستین دریک، پژوهشگر بنیاد اتریوم، نفر دومی از چپ
جاستین دریک، پژوهشگر بنیاد اتریوم، نفر دومی از چپ

و وقتی که کامل شود، همان‌طور که دریک امروز گفت:

یکی از مواردی که که احتمال دارد هنگامی که جزییات مرحله‌ی freeze را مشخص کردیم رخ دهد، به لطف تمام هم تزئینی ، هم بنیادی و ساده‌سازی‌ها این است که بتوانیم تابع انتقال حالت مرحله‌ی صفر را در ۵۱۲ خط کد جا دهیم… تمامی بخش‌های مرتبط به تابع انتقال حالت، از جمله زنجیره‌ی بیکن و شاردینگ‌ها در اتریوم ۲ احتمالاً در ۱۰۰۰ خط کد نوشته خواهند شد؛ که این امر شگفت انگیزی می باشد.

دریک اخطار داد که تعدادی نقاط نا معلوم وجود دارد که باید با طرح‌های اتریوم ۲ مشخص شوند. همچنین، بسیاری از اجراکنندگان اتریوم ۲ مایل هستند تا آزمایش مرحله‌ی صفر زودتر انجام شود. جوزف دلونگ (Joseph Delong)، مهندس ارشد نرم‌افزار کانسنسیس، به این نکته اشاره کرد که ملاقات حضوری با گروه‌های اجرایی مختلف اتریوم ۲، در تاریخ ۱۶ می در شهر نیویورک انجام می شود، در صورتی که قبل از این گفته شده بود که این ملاقات، ۱۵ می صورت خواهد گرفت.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *