Bizdrone

امکان خرید از آمازون با شبکه لایتنینگ بیت کوین فراهم شد

Amazon Seller Training In Indore 1024x945 1

 

دارندگان بیت کوین از این پس می توانندطریق شبکه‌ی لایتنینگ، از فروشگاه‌های آنلاین مثل آمازون خرید کنند.

استارتاپ پرداخت با ارزهای دیجیتال مون (Moon)، امروز اعلام کرد که هر کیف پول لایتنینگ هم‌اکنون می‌تواند از طریق افزونه‌ی مرورگر مون مورد استفاده قرار بگیرد. پیش از این ویژگی لایتنینگ، حدود ۲۵۰ کاربر آزمایشی، با متصل کردن افزونه‌ی مرورگر به حساب‌های صرافی‌هایی مانند کوین بیس، از Moon برای پرداخت با ارزهای دیجیتال در فروشگاه‌های آنلاین استفاده کرده‌اند.

کن کروگر (Ken Kruger)، مدیر عامل استارتاپ مون
کن کروگر (Ken Kruger)، مدیر عامل استارتاپ مون

 

کن کروگر (Ken Kruger)، مدیر عامل مون، به سایت کوین دسک گفت:

این افزونه، یک پاپ آپ QR code تشکیل شده از یک نشانه‌ی دریافت لایتنینگ را به شما نشان خواهد داد و اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از QR code استفاده کنید، آن را کپی کنید و با هر کیف پول لایتنینگ دلخواه، پرداخت را انجام دهید.

برای بیشتر روشن شدن این موضوع باید گفت که خود سایت آمازون هیچ‌ وقت با بیت کوین سر و کار نخواهد داشت.

کروگر از مشخص کردن این موضوع که کدام یک از نهادهای مالی سنتی در حال تلاش برای تبدیل بیت کوین به ارز فیات در بک‌اند سایت آمازون هستند تا بازرگانان آمازون بتوانند ارز فیات در مقابل محصولات خود دریافت کنند، سر باز زد. با این وجود ، وی افزود که تا سال ۲۰۲۰، این ویژگی به وجود آمده توسط لایتنینگ، تقریباً روی هر فروشگاه‌ آنلاین، صرف نظر آن که بیت کوین را به طور مستقیم می‌پذیرد یا نه، کار خواهد کرد. کروگر اظهار داشت:

هیچ بازرگانی به طور مستقیم درگیر نمی شود.

او توضیح داد که Moon، همچنین کانال‌های پرداختی را مدیریت می‌کند و صرفاً یک رابط کاربری ساده برای ارسال پرداخت‌ها ارائه می‌دهد. او اظهار داشت:

ما در حال ادغام شبکه‌های ویزا و مستر کارت هستیم و بخشی از هزینه‌های تبادلی را که بازرگانان هر بار که تراکنشی از کارت اعتباری خود دریافت می‌کنند می‌پردازند، دریافت می‌نماییم.

استارتاپ مون، سال گذشته در نیویورک راه‌اندازی شد و به دست ۳ نفر، تنها با  ۱۰۰ هزار دلار سرمایه از سوی شتاب‌دهنده‌ای به نام آنترپرنرز روندتیبل اکسسلیتر (Entrepreneurs Roundtable Accelerator)، گسترش یافت.

مورات آکتیهانوگلو، مدیر عامل Entrepreneurs Roundtable Accelerator
مورات آکتیهانوگلو، مدیر عامل Entrepreneurs Roundtable Accelerator

 

مورات آکتیهانوگلو (Murat Aktihanoglu)، مدیر عامل این شتاب‌دهنده به سایت خبرگزاری کوین دسک گفت که از نظر وی، استارتاپ مون یکی از کسب و کارهای سرآمد است که در پنج سال آینده، توانایی‌های سودآوری خواهد داشت. او هم‌چنین اذعان داشت:

ما در Moon، به عنوان یک شرکت سبد سهام بلندمدت سرمایه‌گذاری کردیم.

در همین حال، کروگر گفت که این استارتاپ قصد دارد تا در سال ۲۰۱۹، نسخه‌ی سری A محصول خودش را راه‌اندازی کرده و به یادگیری از رفتار کاربر ادامه دهد. او اظهار داشت:

فرصت‌های زیادی برای کمک به حل برخی از مشکلات قابلیت استفاده و دعوت مردم به شبکه‌ی لایتنینگ و در نتیجه، افزایش مقبولیت آن، وجود دارد. ما می‌خواهیم با گروه‌های مردمی دیگری ارتباط برقرار کرده تا ببینیم که آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند، روی چه چیزی کار می‌کنند و آیا شکاف‌های قابل توجهی وجود دارد یا نه. ما دوست داریم این کار را آغاز کنیم و هر زمان که ممکن بود کمک کنیم.

بنا براین  به روز رسانی انجام‌شده در سایت کوین دسک، قابلیت این افزونه‌ی شبکه‌ی لایتنینگ، همچنان توسط فروشگاه وب کروم در حال بازبینی است و انتظار می‌رود که روز چهارشنبه راه‌اندازی گردد.

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *