Bizdrone

افزایش ۲۰۰ درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

بیت کوین

به گزارش شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دیار در مورخ ۶ می (۱۶ اردیبهشت)، میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین (BTC) در ماه آوریل، در قیاس  با ماه مارس، حدوداً ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

علاووه بر آن این گزارش اشاره می‌کند که ماینرهای بیت کوین، فقط با دریافت کارمزد تراکنش، ۱۳.۷ میلیون دلار کسب کرده اند که این میزان نسبت به ۳.۹ میلیون دلار در ماه گذشته، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. کال درآمد بدست آمده از استخراج در ماه آوریل نیز ۲۹۱ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه مارس با افزایش حدود ۳۰ درصدی روبرو شده است.

گفته می‌شود که حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای در طی ماه آوریل، ۴۳ درصد افزایش یافته که به پر شدن بلاک‌ها منتهی شده است. این در صورتی است که تراکنش‌های سگویت (SegWit)، در ۴۰ درصد از کل تراکنش‌ها حضور داشته‌اند و اندازه‌ی بلاک‌ها به طور مرتب از حد مجاز ۱ مگابایت بیشتر شده است.

میزان استفاده از سگویت برای تراکنش‌هادر سال ۲۰۱۸ ، ۲۶ درصد کل تراکنش‌ها گزارش شده است.

بر اساس گزارش‌های انتشار داده شده از دیار، تعداد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه آوریل، به بالاترین اندازه ماه دسامبر ۲۰۱۷ یعنی ۱۱.۲ میلیون تراکنش، نزدیک شده و وقت  تایید یک تا دو بلاک نیز در قیاس با بالاترین میزان ثبت‌شده، ۸۴ درصد کمتر بوده است.

همچنین، میزان بیت کوین‌هایی که به صورت درون زنجیره‌ای منتقل شدند، هم‌چنان یک سوم بیشترین میزانی بوده که تا به حال ثبت شده است.

پیتر وویل، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین
پیتر وویل، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین

اگر این جابه‌جایی به اندازه‌ی گذشته انجام می‌گرفت، کارمزدها همچنان به اندازه قابل‌ توجهی افزایش پیدا می‌کردند. در این گزارش همچنین گفته شده است:

دیار تخمین زده است که استفاده از سگویت در این سطح، این احتمال را ایجاد می کند  که اگر جابه‌جایی‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین‌ به همین شکل ادامه یابد، همان‌گونه که در اواخر سال ۲۰۱۷ نیز اتفاق افتاد، کارمزدها تا سقف ۳۰۰ درصد افزایش می یابد.

در آخر نیز گفته شده که کارمزدها می‌توانست در ماه دسامبر ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ درصد  باشد  زیرا سگویت همان‌گونه که انتظار داشتیم در حال اجرا می باشد. سافت فورک سگویت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ پیاده‌سازی شد.

دیار همچنین اشاره کرد که حجم تراکنش‌های اتر (ETH) در برنامه‌های غیرمتمرکز، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. به گزارش روز گذشته‌ کوین تلگراف، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین به نام  پیتر وویل (Pieter Wuille) در سایت گیت‌هاب (GitHub)، برای سافت فورک تپ‌روت (Taproot) با هدف آشکارسازی اطلاعات کمتر پس از انجام تراکنش بیت کوین، دو راه‌حل پیشنهاد داده است.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *