Bizdrone

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بیت کوین SV/ دلیل این رشد قیمت چه بود؟

بیت کوین SV

کوین دسک در گزارشی ادعا کرده است  که در روز چهارشنبه، ۲۹ می (۸ خرداد)، کلاهبرداران با منتشر کردن خبرهای دروغین دررابطه با یکی بودن هویت ساتوشی ناکاموتو و خلق کننده ی بیت کوین SV، باعث بالا رفتن  شدید قیمت BSV شدند. این ارز دیجیتال که روز گذشته را با قیمت ۱۱۷ دلار شروع کرده بود،در اوایل امروز صبح  تا قیمت ۲۳۶ دلار نیز بالا رفت.

بر اساس گزارش کوین‌دسک، روز گذشته یکی از رسانه‌های چینی ادعا کرده است که کریگ رایت، بیت‌ کوین‌های منتسب به ساتوشی ناکاموتو را منتقل کرده است تا هویت خود را به اثبات رساند.  نهایتا این شایعه باعث شده است که قیمت BSV در کمتر از ۱۰ ساعت چیزی در حدود ۶۰ دلار افزایش پیدا کند.

تغییرات قیمت بیت کوین SV در تاریخ ۲۹ می
تغییر یافتن قیمت بیت کوین SV در تاریخ ۲۹ می

کریگ رایت،  که رهبری فورک BSV را در نوامبر ۲۰۱۸ به دست گرفت و یکی از شخصیت های جنجالی دنیای ارزهای دیجیتال میباشد، چند سال گذشته را بر روی اینکه ساتوشی ناکاموتو است پافشاری و تاکید داشته . ولی همواره ادعاهای او با شک و تردید زیادی همراه بوده وهمچنین او تا به امروز دلیل محکمی که صحبت‌های او را ثابت کند ارائه نداده است.

با توجه به گفته منتقدینش، فقط در صورتی میتوان بیان کرد که کریگ رایت ،ساتوشی ناکاموتو است که  توانایی استفاده از کلیدهای خصوصی را داشته باشد که ساتوشی ناکاموتو، اولین بیت کوین‌های به دست آمده را به آدرس کیف پول آن‌ها انتقال داده است. در نتیجه برای پابت کردن ادعایش فقط کافی است که قسمتی از بیت کوین‌های اولیه را انتقال بدهد.

در متن تصویر پخش شده که باعث به راه افتادن این شایعه شد، گفته شده بود که:

کریگ رایت ۵۰ هزار BTC از عظیم ترین کیف پول بیت کوین را به بایننس ارسال کرده است، کهباعث میشود ساتوشی ناکاموتو بودن او تایید شود. به همین علت هم مدیر بایننس مجددا بیت کوین SV را اضافه کرده و در توییتر یک معذرت‌خواهی رسمی خواهد کرد.

تصویر منتسب به شایعه ساتوشی ناکاموتو بودن کریگ رایت که در وی‌چت پخش شد
تصویر مربوط به شایعه ساتوشی ناکاموتو بودن کریگ رایت که در وی‌چت پخش شد

این نوع کلاهبرداری‌ها قبل از این هم در فضای ارز دیجیتال اتفاق افتاده بود و یک امر سودآور به شمار می آیند.

داوی وَن از شرکت پریمیتیو ونچرز در این رابطه گفته است:

روشهای این کارآسان است و به دائما به وسیله ی بسیاری از کلاهبرداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی رسانه‌های خبری چین، به جای لینک خبری ، اخبار فوری را در وی‌چت دست به دست می‌کنند. پس فقط کافی است که یک نفربا استفاده از یک قالب مشخص یکی از این تصاویر را فتوشاپ کند و باعث شایع سازی شود.

رسانه چینی کوین‌بول که از اسم او برای انتشار این شایعه، سوءاستفاده شده بود، در وی‌چت اینگونه اعلام کرد:

اطلاعیه کوین‌بول: این اعلامیه با توجه به عکس دستکاری شده ای میباشد که با نام کوین‌بول برای انتشار یک شایعه از آن استفاده شده است.

طی مدت گذشته توسط  کاربران اطلاع پیدا کردیم که گروه مشخصی به قصد، عکس‌های خبری با قالب مخصوص کوین‌بول را برای انتشار دادن شایعاتی در رابطه با کریگ رایت و بایننس استفاده کرده‌اند که در نتیجه  تبعات بدیرا نیز به همراه داشته است. و مجددا به کاربرانمان یادآوری میکنیم  که هر شایعه‌‌ای را که پخش میشود سریعا باور و آن را پخش نکنند. به خاطر حمایت‌هایتان سپاسگذاریم.

به دنبال این شایعه بیت کوین اس‌وی تا نزدیکی ۲۴۰ دلار افزایش پیدا کرد و در حال حاضر چیزی در حدود ۲۲۶ دلار معامله می‌شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *