Bizdrone

افزایش مبادلات غیرقانونی در دارک وب؛ بیت کوین ۱۰ برابر گران‌تر فروخته می‌شود!

بیت کوین

در آخرین کاوشهای انجام گرفته محققین امنیتی روند نوینی از مبادلات غیرقانونی و پردرآمد بیت کوین به پول‌های رایج را در بازارهای سیاه دارک‌ وب و انجمن ها کشف کرده‌اند.

بر اساس گزارشی از کوین‌دسک و مطابق با اطلاعات داده شده فصلی بلک مارکت از شرکت امنیتی آرمور، در این طرح پولشویی که در دارک‌ وب فراگیر شده، مجرمان در قبال فروش پول‌های رایج همچون دلار، فقط قسمتی از آن را به شکل بیت کوین دریافت می‌کنند.

تیم تحقیقاتی شرکت امنیتی آرمور در زمینه ی مربوط با این اقدام مجرمان که آن‌ها را از خطر سروکار داشتن با اموال مسروقه دور می‌کند، در گزارش اینچنین گفته است:

هکرهای بسیاری در پی انتقال پول‌های دزدی به حساب‌های پی‌پل ویا حسابهای بانکی و وسترن یونیون میباشند که انتخاب آن با مشتری میباشد.

تیم آرموری در این رابطه گفت که فعالیت این سرویس غیرقانونی از سال قبل مشاهده شده و ‌در حال حاضر قبل از هر وقت دیگر در دارک وب محبوب شده است.

مشتریان این سرویس‌ها با پرداخت نمودن۱۰ الی ۱۲ درصد از مبلغ دلاری به شکل بیت کوین وارد معامله می‌شوند. برای مثال مشتریان با پرداخت مقداری بیت کوین به ارزش ۸۰۰ دلار، قادر به دریافت ۱۰,۰۰۰ دلار در یکی از حساب‌های پی‌پال  و بانکی و یا وسترن‌یونیون خواهند بود.

نگرانی بسیاری که دررابطه این سرویس جدید وجود دارد، علاوه بر مقرون به صرفه بودنش به لحاظ اقتصادی، کار را برای مشتریانش نیز نسبت به روش‌های گذشته آسانتر کرده است. برای دریافت کردن پول‌های دزدیده شده از سمت هکرها، دیگر لازم به خریدن اطلاعات حساب بانکی دزدی، راه‌اندازی یک حساب قاچاقچی پول (money mule) برای دریافت کردن مبلغ و وارد شدن به آن برای منتقل کردن پول نخواهد بود. شرکت آرمور این طرح را «سرویس پولشویی بیدون نقص کلید در دست» نام برده است.

البته فروش دلارهای سرقتی در قبال اینچنین مبالغ کمی، دلایلی نیز دارد. جذاب بودن این طرح پولشویی برای هکرها، سروکار نداشتن آن‌ها با پول‌های دزدی است و انتقالشان، خطرات را به سوی مشتریان این سرویس روانه می‌کند.

علاوه بر این در این گزارش بیان شده است که بیت کوین و نیز محبوب‌ترین ارز دیجیتال دارک وب به شمار می‌رود. بر اساس گزارش آرمور، ارزهای دیجیتال دیگری همچون مونرو، دش و زی‌کش که قابلیت‌های حفظ حریم خصوصی آن‌ها زیادتر است، به علت نیاز به تخصص فنی بیشتر از مشتریان سرویس، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *