Bizdrone

افزایش قیمت بیت کوین هیچ ارتباطی به وقایع اخیر نداشت!

Bitcoin price surge due to tention between countries

افزایش قیمت بیت کوین هیچ ارتباطی به وقایع اخیر نداشت!

از ۳ ژانویه یعنی در طول مدت ۳ روز بیش از ۸ درصد قیمت بیت کوین افزایش قیمت داشته .اغلب تحلیلگران همانطور که دیدگاهشان را منعکس کردیم، معتقدند که این رشد کوتاه مدت مربوط به اتفاقات خاورمیانه و حمله هوایی ایالات متحده در نزدیکی فرودگاه بغداد است؛ اما این دیدگاه واقع گرایانه نیست.

پیش از رشد وسیع در جمعه گذشته، تحلیلگران تکنیکالی مانند DonAlt معتقدند که با توجه به روند قیمت بیت کوین، در آینده نزدیک نوسان ها بیشتر خواهد شد .

بنابراین جدا از اتفاقات اخیر، بیت کوین برای یک افزایش قیمت در حال آماده شدن بود.

چرا پای ایران وسط آمد؟

تقریبا بلافاصله پس از ابازتاب رسانه ای اتفاقات، قیمت نفت و طلا افزایش یافت. قیمت نفت از این رو افزایش پیدا کرد چرا که ایران یکی از تامین کنندگان اصلی نفت است و قیمت طلا به این دلیل افزایش پیدا کرد که این نوع از دارایی به طور کلی به عنوان دارایی امن توسط سرمایه گذاران در نظر گرفته می شود.

به این صورت، این که افزایش قیمت بیت کوین را واکنش سرمایه گذاران نسبت به بی ثباتی های خاورمیانه بدانیم خیلی منطقی نیست.

مارکت کپ بیت کوین با ۱۳۶ میلیارد دلار خیلی کمتر از آن است که بخواهیم با طلا که ۸ تریلیون دلار است ، به عنوان دارایی که باب میل سرمایه گذاران است مقایسه کنیم.

دارندگان بیت کوین امیدوارند که این رمزارز در نهایت به عنوان یک نوع دارایی مطلوب برای نگهداری در نظر گرفته خواهد شد. ولی برای چنین اتفاقی ، در ابتدا باید به صورت نمایی رشد کند، با ثبات شود و سطح کمتری از نوسان را نشان دهد.

در حال حاضر، به عنوان یک نوع دارایی در حال ظهور و کم شناخته ، بیت کوین نشانه ای از وابستگی به سایر بازار های سرمایه گذاری را نشان نداده است. این رمزارز بر اساس بازار تبدیلات تغییر می کند و اغلب نسبت به رویداد های کلان بی تفاوت است.

“تشکیل احتمالی الگوی سر و شانه معکوس برای بیت کوین”

روند گاوی برای بیت کوین

لازم به ذکر است ، روند فعلی بیت کوین گاوی است یعنی اینکه تحلیلگران تکنیکال پیش بینی تغییر بزرگتری را در روز های آینده می کنند.

تریدر ها پرایس اکشن اخیر بیت کوین را یک الگوی سر و شانه معکوس میدانند

مردم این را سر و شانه معکوس خواهند دانست. این موجب می شود که فکر کنم ما خط گردن (خط قرمز بالایی) را تست خواهیم کرد. به محض این که آن جا برسیم فکر می کنم یا یک افزایش قیمت غلط انداز خواهیم داشت و دوباره سر جای قبل بر می گردیم یا یک افزایش قیمت واقعی را تجربه خواهیم کرد که موجب افزایش قیمت های سریع می شود. من خوشبین و امیدوار باقی می مانم.

تحلیل DonAlt

در معامله وقتی دارایی ساختاری کف گونه نشان میدهد ، الگوی سر و شانه معکوس شکل می گیرد.

در زمان تشکیل شدن IHS، قیمت یک نوع دارایی به یک سطح پایین جدید نزول میکند و در آن یک کف قیمت کوتاه شکل میگیرد و در یک تایم فریم بزرگتر شروع به بازیابی گام به گام می کند. بر اساس بازیابی بیت کوین بالای سطح مقاومت سنگین ۷,۴۰۰ دلار، سطوج مقاومت بالا تر در ۷,۸۰۰، ۸,۲۰۰ و ۸,۴۰۰ دلار خواهند بود.

بعد از اینکه که قیمت این رمزارز در پلتفرم های مبادلاتی اصلی به ۶,۴۱۰ دلار افت کرد، تریدر ها منتظر یک افزایش سریع و مطمئن را هستند . اسیلاتور مومنتوم نیز نشان می دهد که جدای از ۸ درصد افزایش قیمت در طی ۷ روز گذشته، هنوز امکان افزایش بیشتر وجود دارد

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *