Bizdrone

افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

بیت کوین

کره جنوبی مدت‌هاست که یکی از منطقه های مهم و کلیدی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در آسیا به شمار می‌آید. در حال حاضر دولت و بانک‌های آن نیز در حال وارد شدن به این حوزه هستند و ترندهای گوگل، نشان‌دهنده‌ی الگوی جالبی است. در هفته پیش، کره جنوبی هر روز با فکر بیت کوین از خواب بیدار شده است.

بیایید توجه ای داشته باشیم به نمودار ترند جهانی گوگل در رابطه با جستجوی کلمه ی بیت کوین در هفته ای که گذشت بیاندازیم. آیا توانستید شکل‌گیری یک الگو  را متوجه بشوید؟ اگر ماوس خود را بر روی نقطه های بیشینه قرار بدهید، میبینید که جستجو، در هر روز و دقیقا در همان هنگام به اوج خود می‌رسد. تعجب برانگیز است. نه؟

افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

ترند جهانی گوگل در رابطه با جستجوی کلمه ی  بیت کوین

حالا نمودار ترند گوگل در کره جنوبی  را مشاهده میکنیم . در طی هفته‌ ی که گذشت و هر روز میزان جستجوکنندگان بیت کوین  در حدود ساعت ۷ صبح به بالاترین مقدار خود می‌رسد.

افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

به معنای واقعی کلمه میتوان گفت ، کره‌ای‌ها با فکر بیت کوین از خواب بلند می‌شوند. آن‌ها هنگامی که در مترو هستند و به طرف محل کارشان می‌روند، در رابطه با بیت کوین جستجو کرده و مطالعه می‌کنند.

کره جنوبی یک دلیل تسریع‌بخش عظیم در روند پذیرش خواهد بود

بر اساس گزارش بیت کوینیست، این کشور ۵۰ میلیون نفری قطب فناوری توسعه یافته است و مهد ورزش‌های الکترونیکی مانند رقابت‌ بازی‌های ویدئویی و نوآوری جهانی  و همچنین یکی از بزرگترین صادر‌کننده های محصولات الکترونیک،است. در نتیجه تعجب برانگیز نیست که ارز دیجیتال در این کشور در حال توسعه باشد.

کره‌ای‌ها همیشه نسبت به بیت کوین شوق بسیار زیادی داشتند و حتی زمانی زیادتر از قیمت بازار برای آن پرداختند که به عنوان کیمچی پریمیوم (Kimchi Premium) شناخته می‌شود.

بنا به گزارش شرکت فین‌تک و اطلاعاتی سیندیکیتور (Cindicator)، قانون‌گذاری های اخیر، تاریخ و فرهنگ این کشور،وهمچنین به وجود آوردن صرافی‌های ارز دیجیتال، فاکتورهای مهم و اصلی در پذیرش بیت کوین  محسوب می‌شوند.

در واقع براساس گزارش‌های که منتشر شده، کره جنوبی تشکیل دهنده ی چیزی در حدود ۳۰ درصد از حجم جهانی معاملات ارزهای دیجیتال میباشد. بعلاوه، حدود ۳۰ درصد از کارکنان این کشور که دریافت  کننده ی حقوق میباشند، ارز دیجیتال دارند و در سطح های مختلف نیز خرید و فروش انجام می‌دهند.

افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

دولت این کشور ۱ تریلیون وون (معادل ۸۸۰ میلیون یورو) بودجه به گسترش بلاک چین در سال ۲۰۱۹ و به وجود آوردن و همچنین یک محیط مناسب برای پذیرش بیت کوین به آن تعلق داده اند.

همچنین نیز، در گزارشی که هفته قبل منتشر شد اینگونه آمده است، کوکمین بانک (KB Kookmin)، بزرگترین بانک کره جنوبی به لحاظ مقدار دارایی، تصمیمی متمایز نسبت به دیدگاه همیشگی‌اش در زمینه با ارز دیجیتال گرفته است و به دنبال گسترش دادن راه و روشی برای نگه داشتن ارز دیجیتال خواهد بود.

اعتیاد پیدا کردن به بیت کوین در منطقه!

با وجود همه ی  شرایط برای به وجود آوردن یک طوفان بدون عیب و نقص برای بیت کوین، کره جنوبی یکی از عامل های کلیدی در بازار صعودی جدید خواهد بود. نخستین چیزی که مردم این کشور پس از باز شدن چشم هایشان به آن فکر میکنند، همسر، فرزند و یا اینکه شغلشان نیست؛ بلکه اول چیز برای آنها  بیت کوین است!

این دیگاه در کره‌جنوبی توانسته آن را همراه با ژاپن به یکی از قطب‌های مهم واصلی ارزهای دیجیتال در آسیا تبدیل کند. همانگونه که این کشور به بهترین نوع ممکن در حوزه اینترنت و همچنین فناوری‌های که با آن مرتبط هستند پیشگام بوده است، در حال حاضر نیز در حال پذیرفتن پدیده ارزهای دیجیتال، به عنوان یک  محصول اقتصادی که در بستر اینترنت صورت گرفته است، می‌باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *