Bizdrone

افزایش شدید قیمت بیت کوین در پی حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا

iraq embassy baghdad airport attack 1578026455663 articleLarge v10

در پی حمله‌ موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق، قیمت بیت کوین با رشد ۶ درصدی مواجه بودهو  به ۸,۴۰۰ دلار رسید. این در حالی است که بیت کوین طی یک هفته ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته

بامداد امروز ۱۸ دی، به نقل خبرگزاری‌های داخلی و خارجی، سپاه پاسداران در پی انتقام از ترور سردار قاسم سلیمانی، موک های خودرا به دو پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق شلیک کرد. که هنوز تعداد تلفات دقیق این حملات مشخص نیست و سپس بعد از حملات همانطور که انتظار میرفت بازارهای جهانی دوباره به این تنش‌ها واکنش شدید نشان دادند.

همراه با رد بیت کوین قیمت طلا و نفت نیز در ادامه روند افزایشی خود امروز هم به شدت افزایش یافت. قیمت هر اونس طلا به به ۱,۶۱۱ دلار رسید که در هفت سال گذشته چنین ثیمتی بی سابقه بوده و یک رکورد محسوب میشود.

پیش‌بینی تحلیل گران در روز های اخیر به موجب افزایش تنش‌های خاورمیانه قیمتی تا ۸,۰۰۰  دلار بود ولی بیت کوین با رسیدن به قیمت ۸,۴۰۰  دلار همه تحلیل گران و سرمایه گذاران را غافلگیر کرد و باید دید که قیمت ها در ادامه تنش‌ها و جواب های احتمالی هردو طرف چه روندی را طی خواهد کرد ولی بالا رفتن دوباره قیمت ها را میتوان پیش پیش‌بینی کرد.

در گذشته ، در زمان بحران ، افراد برای حفاظت از ثروت به سرمایه گذاری در کالاها و فلزات گرانبها و احناس حقیقی پناه میبردند ولی امروزه بیت کوین یکی از سرمایه گذاری های مورد علاقه سرمایه گذاران است که ان را “پناه گاه امن ” خود مینامند.

بازارهای بورس آمریکا نیز در پی این اخبار و تن ها واکن نان دادند و در انها تغییراتی ایجاد شد و شاخص S&P 500 بیش از ۰.۲ درصد کاهش یافته است.

کارشناسان امیدوارند یا کاهش درگیری ها در خاورمیانه قیمت های دارایی های مهم جهان مانند طلا و نفت و همچنین بیت کوین به حالت ثابت و قابل اعتمادی بدل شود .

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *