Bizdrone

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظورایجاد امنیت بیشتر، حذف واسطه ها و ناشناس بودن طراحی شده اند.

ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می شوند، رمزنگاری های ارزهای دیجیتال غیرقابل دسترسی هک و پیگیری هستند.

اوایل رمزنگاری در جنگ جهانی دوم برای رساندن پیام و فرمان های نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. در عصر الکترونیک، ریاضیات و علم کامپیوتر برای امنیت ارتباطات، اطلاعات و انتقال پول مورد استفاده قرارمی گیرند.

نخستین ارز دیجیتال بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد گردید و هم اکنون پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال میتوان از ان نام برد. در سالهای اخیر ارزهای دیجیتال زیادی معرفی و عرضه شده اند.هم ا کنون حدود ۹۰۰ ارز دیجیتال در بازارهای جهانی تجارت می شود.

ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

ارز دیجیتال از فناوری غیرمتمرکز استفاده می کند و به کاربران امکان پرداخت امن و پس اندازپول را بدون نیاز به ثبت نام یا استفاده از بانک ها و سازمان های واسطه می دهند. همه ی ارزهای دیجیتال بر روی پایگاه داده توزیع شده ای به نام بلاک چین اجرا می شوند. بیشتر واحد های اصلی ارز دیجیتال (به جزتوکن ها) به واسطه ی یک فرآیند به نام استخراج یا ماین تولیدوعرضه می شوند.

ارزهای دیجیتال مشهور

  • بیت کوین: بیت کوین نخستین و محبوب ترین ارزدیجیتال است. بیت کوین توسط فردی (یا افرادی) ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ عرضه شد. ارزش کل بازار بیت کوین اکنون بیش از  سیصد وبیست وپنج میلیارد دلار است.
  • اتریوم: در سال ۲۰۱۵ توسعه یافت، اتریوم بلاک چین مخصوص خود را دارا می باشد به همین دلیل از آن بلاک چین دوم هم نام برده می شود. اتریوم تنها یک روش پرداخت نیست. بر روی بلاک چین اتریوم، قرارداد های هوشمند غیرمتمرکز اجرا می شوند. بیش از ۹۰ درصد توکن های موجود روی پلتفرم اتریوم فعالیت می کنند.
  • ریپل: ریپل یکی دیگر از پلتفرم های غیرمتمرکز مشهورمی باشد. ریپل در سال ۲۰۱۲ با هدف ایجاد ظرفیت تراکنش های بالا عرضه شد.
  • لایت کوین: این ارز با تغییرات در بیت کوین برای انجام سریع تر تراکنش ها و استخراج آسان تر، در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

چرا ارزهای دیجیتال محبوبیت دارند ؟

ارزهای دیجیتال به منظور ایجاد امنیت و ناشناس بودن تولید شده اند. تقلب درتراکنش های ارزهای دیجیتال جایگاهی ندارد. هیچ کس مالک آن ها نیست و کسی نمی تواند آن ها را متوقف یا هک کند. آن ها غیرمتمرکز هستند و واسطه ها را حذف می کنند.

استفاده از ارزهای دیجیتال نیاز به ثبت نام یا مدارک ندارد. فرایند استخراج برای همه مقدورمی باشد و علاقه مندان می توانند با سخت افزار های مناسب از آن کسب درآمد کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش های مختلف سایت مراجعه کنید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *