Bizdrone

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

 

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی گفت: ارتباطاتی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده که بتوانیم ارز دیجیتال ملی را به بازار بیاوریم و از آن در کسب و کارهای فضای مجازی استفاده کنیم تا مدیریت سیستم مالی فضای مجازی تحت نظارت باشد.

سید محمد شفیعی علویجه در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، بیان نمودند:

به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید تا استفاده حداکثری از ارزهای دیجیتال در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاه‌برداری‌ها و فیشینگ‌ها مصون می‌دارد.

با بیان اینکه فعالیت اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی کشوری است و مخصوص یک شهر یا استان نمی باشد، اظهار کرد:

کسب کارهایی که قصد ارائه خدمات تخصصی و فنی مخصوص را دارند باید تحت نظر کمیته‌های مختلف اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی فعالیت کنند و ارائه‌دهندگان مواد غذایی وتجهیزات پزشکی  در فضای مجازی از جمله کسانی هستند که باید تحت نظر کامل اتحادیه باشند.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی افزود:

یکی دیگر از شروط نخست ثبت کسب و کارها در اتحادیه فضای مجازی نماد E (نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی) می باشد. هدفمندسازی کسب و کارهای حوزه دیجیتال و فضای مجازی هدف اصلی تشکیل اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است. راهنمایی، مشاوره واشتغال‌زایی برای جوانان از جمله خدماتی است که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به دارندگان پروانه فعالیت ارائه می‌کند.

ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی محدودیت ندارد

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی در اتحادیه وجود ندارد، تصریح کرد:

 روند عضویت فعالان اقتصادی فضای مجازی در اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی اینترنتی و تحت وب است.

شفیعی خاطر نشان کرد:

یکی دیگر از خدماتی که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به ثبت نام کنندگان ارائه می‌کند، معرفی آنها به سازمان توسعه تجارت الکترونیک برای دریافت نشان اعتماد الکترونیک خدمات آنلاین است. خرید یا اجاره درگاه‌های پرداخت الکترونیک بسیار سخت است، اما اتحادیه با معرفی کسب و کارها به بانک‌های معتبر این روند را برای فعالان اقتصادی نوع چهارم آسان و ساده کرده است.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی در اتحادیه وجود ندارد، تصریح کرد:

کل روند عضویت فعالان اقتصادی فضای مجازی در اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی اینترنتی و تحت وب است.

شفیعی خاطر نشان کرد:

یکی دیگر از خدماتی که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به ثبت نام کنندگان ارائه می‌کند، معرفی آنها به سازمان توسعه تجارت الکترونیک برای دریافت نشان اعتماد الکترونیک خدمات آنلاین می باشد. خرید یا اجاره درگاه‌های پرداخت الکترونیک بسیار سخت است، اما اتحادیه با معرفی کسب و کارها به بانک‌های معتبر این روند را برای فعالان اقتصادی نوع چهارم آسان و ساده کرده است.

وی ادامه داد:

تا اکنون۱۳۰۰ پروانه برای فعالیت کسب و کارهای فضای مجازی در بستر وب از سوی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی صادر شده است، اما حدود ۲۳ هزار شخص حقیقی و حقوقی دارای نشان اعتماد الکترونیک از سازمان تجارت الکترونیک هستند که این آمار نشان می‌دهد بسیاری از فعالان اقتصادی که در بستر فضای وب فعالیت می‌نمایند، در صنف خود عضویت ندارند. البته آمار یک‌هزار و ۳۰۰ پروانه کسب نیز مربوط به مدت یک سال گذشته می باشد و هنوز فاصله زیادی تا نقطه مطلوب وجود دارد.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی با ذکر این مطلب که ارائه‌دهندگان خدمات حمل و نقل در بستر فضای مجازی رغبت بیشتری برای عضویت در اتحادیه دارند، گفت:

کسب و کارهای فضای مجازی به سمت و سوی فروش کالای مورد نیاز مردم رفته‌اند و در حال حاضر کسب و کارهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

شفیعی افزود:

دسته بندی فروش کالاهای آنلاین نیز یکی از ابتکارات اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است که موجب شده فعالان این حوزه راحت‌تر کسب و کار خود را رونق دهند. تفاهم نامه‌ای میان اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و بیمه تأمین اجتماعی منعقد شده است که فعالان حوزه فضای مجازی نیز بتوانند از خدمات و تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *