Bizdrone

ادوارد اسنودن در افشای اطلاعات محرمانه از بیت کوین استفاده کرده است

ادوارد

ادوارد اسنودن، کارمند سابق CIA و یکی از افشاگران بزرگ اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی (NSA)  در کنفرانس ۲۰۱۹ بیت کوین اعلام کرد که در زمینه ی افشای هزاران سند محرمانه به روزنامه‌نگاران از بیت کوین برای پرداخت هزینه سرورها استفاده کرده است.

بر اساس گزارش کوین تلگراف،  در سال ۲۰۱۳ اسنودن در آژانس اطلاعات مرکزی (CIA)  به صورت قراردادی مشغول به فعالیت بود و در آن زمان، در رابطه با برنامه‌های اورولی (کنترل و سرقت اطلاعات) شرکت‌های مخابراتی و دولت‌ها حاکی بر ضبط پنهانی سابقه های تلفن اشخاص در آمریکا، دست به افشاگری زد.

اسنودن طی  یک تماس ویدیویی که از روسیه برقرار شده بود، انجام تراکنش بدون نظارت و یا ثبت شدن  و همچنین امکان  تبادل  را «اساس تمام حقوق‌های انسانی» دانست. او در ادامه ی صحبتهای خود گفت که بیت کوین، در وضعیتی که نظارت زیادی وجود دارد، کمک کننده در حفظ حریم خصوصی است .

ادوارد اسنودن در افشای اطلاعات محرمانه از بیت کوین استفاده کرده است

او علاوه بر این  دررابطه با تأثیرات مخرب  شبکه‌های اجتماعی و  تلفن‌های همراه هوشمند بر حریم خصوصی اشخاص در آینده، هشدار داد و گفت:

 دولت‌ها ، در گذشته این توانایی را داشتند تا بر شما نظارت داشته باشند اما در حال حاضراین کار با دستگاه‌هایی که ما، خود ما، خریداری می‌کنیم انجام میشود. ما با این کار باعث می‌شویم تا حریم خصوصی و آزادی، از وضعیت فعلی و وضع طبیعی موجود، خارج شوند.

اسنودن، مجوزمربوط به سه سال اقامت در روسیه را گرفته و هم اکنون در این کشور زندگی می‌کند. او اعتقاد دارد، معنی حق حفظ حریم خصوصی، داشتن چیزی برای پنهان کردن نیست. او همچنین در رابطه با این جمله که «عمدتاً مجرمان از بیت کوین استفاده می‌کنند»، گفت:

جهنمی از جنایتکاران زیادتری وجود دارد که از دلار استفاده می‌کنند.

سال قبل، اسنودن در رابطه با بیت کوین اظهار نگرانی کرد و گفت که بلاک چین این ارز دیجیتال، به صورت ویرانگری عمومی و مستعد سو استفاده میباشد. وی نیز در آن زمان، از زی کش حمایت کرد و به این علت که حریم خصوصی محور بود، از آن به عنوان جذاب‌ترین آلت کوین نام برد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *