Bizdrone

ادعای صرافی بیت‌استمپ: نهنگ بزرگ باعث شد قیمت بیت کوین سقوط کند!

coinsara48

دیروز قیمت بیت کوین، با حدود ۲۰ درصد کاهش در صرافی‌بیت‌استمپ از ۷۸۰۰ دلار به ۶۲۵۰ دلار کاهش پیدا کرد. صرافی بیت استمپ در این باره  تحقیقاتی انجام داده که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

به گفته  کوین تلگراف، صرافی بریتانیایی بیت استمپ در مورخ ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت)، پستی در توییتر خود منتشر کرد و اعلام کرد که پس از تاثیر گذاشتن سفارش فروش بزرگی از بیت کوین (BTC) بر روی این صرافی، بیت استمپ تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کرده است.

صرافی بیت استمپ، صبح امروز نوشت که سفارش فروش (sell order) بیت کوین بزرگی در تاریخچه سفارشات این صرافی به ثبت رسیده است.

طبق داده‌های پلتفرم تحلیل داده‌های قیمتی تریدینگ ویو و در حالی که بیت‌استمپ هیچ نوع اطلاعاتی درمورد  آن ارائه نداده است، روز گذشته فقط در کمتر از ۳۰ دقیقه، قیمت بیت کوین با حدود ۲۰ درصد کاهش، از حدود ۷۸۰۰ دلار به ۶۲۵۰ دلار کاهش پیدا کرد.  کمی پس از این سقوط، قیمت بیت کوین دوباره اوج گرفت و در حدود ۷۴۰۰ دلار ثابت ماند.

بیت استمپ گزارش داد که پلتفرم این صرافی مثل قبل به درستی کار می‌کرد.

قیمت بیت کوین به دلار در صرافی بیت استمپ
قیمت بیت کوین به دلار در صرافی بیت استمپ

بر اساس نگارش نشریه خبری The Block، این سفارش فروش، باعث نابود شدن ۲۵۰ میلیون دلار موضع معاملاتی خرید (long positions) در صرافی بیتمکس شد. این مسئله عامل تسریع‌کننده دیگری بود که در نهایت سبب شد تا قیمت این ارز دیجیتال در دیگر صرافی‌ها هم با ریزش روبرو شود.

موضع معاملاتی خرید چیست؟ در بازار معاملات آتی، افرادی که به خرید قرارداد آتی مبادرت می‌کنند، به گونه‌ای که متعهد شوند، در تاریخ انقضاء، دارایی، پایه را تحویل بگیرند، اصطلاحاً می‌گوییم که در موضع معاملاتی خرید قرار گرفته‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری فورکلوگ، سفارش فروش ثبت‌شده در بیت استمپ، شامل ۵ هزار بیت کوین با قیمت ۶۲۰۰ بوده است. بعضی از افراد جامعه‌ی ارزهای دیجیتال می گویند که امکان دارد این سفارش فروش به اشتباه ثبت شده باشد و احتمالاً صاحب این بیت کوین‌ها قصد داشته تا آن‌ها را به جای ۶۲۰۰ دلار، به قیمت ۸۲۰۰ دلار به فروش برساند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد افزایش پیدا کرده و در زمان نگارش این مطلب، تقریبا با قیمت ۷۳۰۰ دلار معامله می‌شود. این در صورتی است که قیمت روز گذشته‌ی بیت کوین حدود ۷۰۰۰ دلار بوده و ۱۹ مورد از ۲۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ  ارزش بازار، با افت شدیدی مواجه شدند

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *