Bizdrone

احکام مالیاتی مزارع استخراج ارز‌های دیجیتال ابلاغ شد

استخراج

در بخشنامه ای سازمان امور مالیاتی احکام مالیاتی مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را برای اجرا ابلاغ نمود که مطابق آن، در حالت بازگشت ارز حاصل از صادرات ارزهای دیجیتال به چرخه اقتصادی، شامل مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

بر اساس گزارش ارزدیجیتال و به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری مقدار بر اساس آخرین بخشنامه سازمان امور مالیاتی، بر اساس تبصره ۲ بند ۲ استقرار واحدهای استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده ارزهای دیجیتال (ماینینگ) در برگیرنده ی محدودیت ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان ، ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران و ۳۰ کیلومتری مراکز دیگر استان‌ها نیست.

علاوه بر این مطابق با بند ۶ این مصوبه، مراکز استخراج ارزهای دیجیتال، به‌عنوان واحد تولید صنعتی شناخته شده و شامل مقررات مالیاتی خواهند بود.

و همچنین نیز مطابق با تبصره این بند،  در صورتی که واحدهای ماینینگ محصول خود را صادر کنند و ارز به دست آمده از آن را براساس ضوابط بانک مرکزی به چرخه اقتصادی برگردانند، در بر گیرنده ی مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

در ششم مرداد هیات وزیران با استخراج نمودن فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به‌عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ کردن مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *