Bizdrone

احتمال تبدیل پول رسمی چین به ارز دیجیتال

احتمال تبدیل پول چین به ارز دیجیتال

به گزارشی نقل از اقتصادنیوز و بر اساس ترجمه‌ای از بلومبرگ دونالد تپسکات در مصاحبه‌ای اعلام نمود: رنمینبی (RMB) در آینده‌ای نه چندان دور توانایی داردبه ارز دیجیتال در چین تبدیل شود.

توضیح: رنمینبی یکای پول رسمی کشور چین می باشدکه یکای اصلی آن هم یوان است.

تپسکات گفته است  رئیس‌جمهور حال حاضر کشور چین شی جین پینگ،  علاقه فراوانی به فناوری بلاک چیندارد و بر این باور است که آینده بسیار روشنی در انتظار این تکنولوژی خواهد بود. همچنین، در  شی جین پینگ، در گذشته نیز فناوری دفتر کل توزیع شده را نیز مورد ستایش قرار داده بود.

تپسکات در صحبت‌های خود به تصمیمات احتمالی کشور چین مبنی بر ممنوع اعلام کردن فعالیت‌های ارز دیجیتال در  کشورچین نیز اشاره کرد. در صورت به اجرا در امدن این تصمیم، از آنجایی که نزدیک به ۷۰ درصد از فعالیت‌های استخراج بیت کوین در کشور چین متمرکز می باشد، درکل بازار ارز دیجیتال تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت.

تپسکات در این باره همچنین گفت:

نیازی به ممنوعیت مبادلات و استخراج ارز دیجیتال در چین نیست؛ چون که طی ۲۰ سال آتی بانک مرکزی چین RMB را به ارز دیجیتال تبدیل می‌کند و مردم چین  به جای بیت کوین، از RMB استفاده خواهند کرد.

تپسکات در ادامه بیان نمود که مبادلات غیرمتمرکز نسبت به پلتفرم‌های متمرکز، آینده بهتری خواهند داشت. مبادلات غیرمتمرکز می‌توانند رفتارهای بد را شناسایی کنند و نسبت به سیستم‌های متمرکز، شفاف‌تر عمل نمایند.

کمیته ملی توسعه و اصلاحات کشورچین استخراج ارزهای مجازی را در لیست فعالیت‌های صنعتی که باید متوقف شوند، قرار داده است؛ چرا که این سازمان این فعالیت‌ها را اتلاف انرژی می‌داند.

فرایند استخراج ارز مجازی انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کند. پارک‌های صنعتی و شهرهای بسیاری در چین به دلیل انجام فعالیت‌های مرتبط به استخراج بیت کوین و خنک کردن تجهیزات، با قطع و کمبود برق مواجه هستند.

اگرچه ارز مجازی در چین ممنوع است، ولیکن این کشور دارای بیشترین پروژه مربط با بلاک چین است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که ۲۵ درصد از شرکت‌های مرتبط با بلاک چین در سراسر جهان، در چین قرار دارند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *