Bizdrone

اتهامات وارد شده بر کریگ رایت در دادگاه به جایی نرسید

بیت کوین

جدال قضایی بین کریگ رایت (Craig Wright)، ادعا کننده ی عنوان ساتوشی ناکاموتو و ایرا کلیمن (Ira Kleiman)، برادر دوست صمیمی او یعنی  همان دیو کلیمن، به جای حساسی رسیده است. قرار بر این شده پرونده‌ این درگیری روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، برای حل اختلاف به دادگاه ارسال شود.

مطابق با گزارش کوین‌گیک (coingeek)، درخواست اخیر کریگ رایت نشان دهنده ی آن است که این پرونده تا میزان زیادی به نفع او در جریان است. گفته می‌شود که ایرا کلیمن در ثابت کردن دزدیده شدن ۱.۱ میلیون بیت کوین از برادرش به وسیله کریگ رایت، پیروز نبوده است.

دیوکلمین
دیوکلمین

 

در اسناد و مدارک مربوط  اینگونه آمده است:

پرونده‌ شاکیان برای دفاع از بررسی مطالبات آنان کامل نبوده  وبه همین علت  نمی‌توان اجازه‌ قانونی برای حل اختلاف صادر کرد. در خواست کننده ی این پرونده ، ایرا کلیمن، نتوانست اتهام دزدیده شدن بیت کوین‌های برادرش به وسیله ی کریگ رایت را ثابت کند. فرد ادعا کننده بازهم باید اکتشافات معنادار زیادتری برای ثبات کردن اتهاماتی که به رایت بابت دزدیدن بیت کوین و مالکیت فکری از دوست صمیمی خود زده است را، ارائه دهد.

جمع آوری مدارک و اطلاعات مربوط یکی از اصلی ترین قسمت های سیستم قانونی آمریکا میباشد که مطابق آن، فرد ادعا کننده باید شواهد مربوطه با دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دهد تا بتواند در روز دفاع به این شواهد تکیه کند. در این رابطه، گروه ایرا کلیمن، شواهد بسیاری از ادعاهای خود به گروه کریگ رایت ارائه نداده و این به معنا میباشد که مدارک زیادتری برای ادامه دادن به این پرونده در دست ندارند.

کریگ استون رایت،دانشمند رایانه و مدعی خالق بیت کوین
کریگ استون رایت،دانشمند رایانه و مدعی خالق بیت کوین

 

اگر مدرک قابل‌توجهی در این زمینه به دست آید، به دیدگاه گواه  مطمئن تربرای ثبات شدن اتهام کریگ رایتخواهد بود. اتهامات کلیمن با مقصود ثبات کردن گناهکار بودن رایت، به همین‌جا ختم شد و او را در حال حاضر قاضی ادعاهای او را قبول کرده  است.

شاهدان طرفین پرونده، به عنوان دلیل و مدرک زیادتر، به طور رسمی فراخوانده شدند. در این رابطه گفته شد:

شاهدان اصلی این پرونده و مطلع به حقایق مطرح شده، درستی ادعاهای شاکیان طرفین خود را تائید نمی‌کنند و در واقع، صحبت های آنان  با اظهارات مدعی کاملاً در تضاد است. این شاهدان شامل همکاران او و نیز نزدیک‌ترین دوست دیو کلیمن می‌شود.

ریچارد شولتز (Richard Shultz)، نویسنده‌ی پلتفرم Yours.org، در رابطه با این پرونده بیان کرده:

اگر این شاهدان مدرکی علیه متهم پرونده داشتند، پس چرا باید در مرحله‌ی اول جمع آوری مدارک دادگاه آن را از قاضی مخفی کنند؟ چرا این اطلاعات را سریعا و آزادانه در دسترس قرار ندادند؟ آیا هدف آنها این است که برنده‌ی این پرونده نباشند؟ تنها چیزی که می‌توان در این رابطه گفت، این است که فعلا مدرک دیگری در اختیار ندارند.

اگر حل اختلاف این پرونده به تعویق افتاده شود وهمچنین از طرف دادگاه مدارک بیشتری ارائه نشود، روز ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹، روزی است که  از بی‌گناهی کریگ رایت دفاع خواهد شد. این مطلب برای کالوین آیری (Calvin Ayre)، بنیان‌گذار وهمچنین مالک کوین گیک (CoinGeek)، موضوع تعجب‌آوری نبوده است:

ساتوشی هنگامی  که نخستین بار مرا در سال ۲۰۱۵ ملاقات کرد، به من گفت که ارزهای دیجیتال ساتوشی به اوتعلق دارد و نیز ثابت شد که حق با کریگ رایت بوده است.

چشم همه ی مردم دنیا به دادگاه شهر فلوریدا دوخته شده و در انتظارهستند تا ببینند که در روز ۱۸ ژوئن آیا ارزهای دیجیتال ساتوشی که در سند تولیپ تراست (Tulip trust) قید شده‌اند، به صورت قانونی به او تعلق خواهد داشت یا خیر.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *