Bizdrone

اتحادیه کسب و کار های مجازی: مشاغل اینستاگرام و تلگرام رسمی نیست

کسب و کار مجازی

از آنجاییکه سرمایه اولیه برای بسیاری از مشاغل بالاست، تعداد کثیری از مردم به کسب و کار های خانگی روی آورده اند. اینستاگرام و تلگرام، ابزاری رایگان برای کسب و کارهای اینترنتی به حساب می آید که بسیار زیادی از مردم از به وسیله آنها  کسب درآمد می کنند.

خبرگزاری ایمنا در خبر منتشر شده در مورخ یازده اردیبهشت ۹۸ در گزارشی با رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کار های فضای مجازی، در باره محدودیت های فعالیت های اقتصادی در فضای مجازی گفتگو کرده است.

براساس صحبت های رییس کمیسیون تمام کسب و کار ها به ویژه کسانی عرضه کننده تجهیزات پزشکی و مواد غذایی هستند باید تحت نظر کمیته های مختلف اتحادیه،باید به فعالیت بپردازند. نخستین گام برای فعالیت کردن در این اتحادیه گرفتن نشان اعتماد الکترونیک خدمات آنلاین است.

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌ ای است که از سمت مرکزی با اسم توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران می باشد، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌ های اینترنتی داده می‌ شود.

E نشانه‌ ای نمادی است که انحصارا توسط  توسعه تجارت الکترونیکی صادر گردیده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف تنظیم، احراز هویت و صلاحیت آن‌ها داده می شود؛ این نماد پس از بررسی وب‌سایت و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌ کند.

تا به حال یک‌ هزار و ۳۰۰ پروانه برای فعالیت کسب و کارهای فضای مجازی در بستر وب از طرف اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی صادر گردیده است، ولی حدود ۲۳ هزار شخص حقیقی و حقوقی دارای نشان اعتماد الکترونیک از سازمان تجارت الکترونیک هستند که همین آمار نشان دهنده  است که بسیاری از فعالان اقتصادی که در بستر فضای وب فعالیت دارند، در صنف خود عضویت ندارند. البته آمار یک‌هزار و ۳۰۰ پروانه کسب نیز مربوط به  یک سال گذشته است و هنوز فاصله زیادی تا نقطه مطلوب وجود دارد.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کار های فضای مجازی

براساس تصمیمات گرفته شده از سمت اتحادیه و ارتباطات انجام شده با بانک مرکزی جمهوری اسلامی، ارز دیجیتال ملی برای انجام تراکنش ها در فضای دیجیتال وارد بازار می شود.

به‌ زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید و استفاده حداکثری از ارزهای دیجیتال در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاه‌ برداری‌ها و فیشینگ‌ها مصون می‌ دارد.

طبق صحبت های رییس اتحادیه تمامی مشاغلی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند، غیر رسمی محسوب می شوند و از تسهیلات اتحادیه برخوردار نمی شوند.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *