Bizdrone

آیوتا راهکار جدیدی برای نگهداری بلندمدت اطلاعات معرفی کرد

کرانیکل

کرانیکل (Chronicle)، راهکار دائمی آیوتا برای ذخیره راحت تر همه ی  تراکنش‌ها و دسترسی دائمی به داده‌ها، روز قبل رونمایی گردید.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، در روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) بنیاد آیوتا راهکاری به اسم کرانیکل را به جامعه خود معرفی نمود که به واسطه آن نودهای این شبکه توانایی خواهند داشت که به شکل نامحدود و دائمی، کل داده‌های تنگل (Tangle) را به آسانی ذخیره کنند و در هنگام نیاز به سرعت به آن دسترسی داشته باشند. تنگل یک ساختار پروتکلی ومعماری میباشد که آیوتا بر روی آن پیاده سازی شده است.

قبل از کرانیکل، به خاطرمحدودیت ذخیره‌سازی ، دارندگان نودهای پروژه‌های ارز دیجیتال مبتنی بر آیوتا، با مشکلات فراوانی روبه رو می‌شدند، زیرا که داده‌های تراکنش‌ها سریعا فضای پایگاه داده را پر می‌کرد.

قبل از این آیوتا در تلاش بود تا با معرفی کردن قابلیتی به اسم «اسنپ‌شات محلی»، به دارندگان نودها این امکان را بدهد تا برای حل کردن مشکل تراکنش‌های قدیمی خود را حذف نمایند و پایگاه داده های خود را کوچک نگه‌ دارند.

تا حدی این طرح موفقیت‌آمیز بود ولی نتوانست به صورت کامل این مشکل را از بین ببرد، زیرا که این راهکار برای انواع داده‌هایی که باید برای زمانی طولانی ذخیره می‌شدند خوب نبود.

بنیاد آیوتا این قصد دارد تا در آینده قابلیت  و کارایی کرانیکل را گسترش بدهد و برای مشارکت در این توسعه از جامعه خود دعوت به عمل آورد. علاوه بر این نیز این بنیاد اعلام نمود که قصد دارد برای گسترش مفهوم وتوسعه دادن نودهایی که کل داده‌های تراکنش را ذخیره می‌کنند و نگه می‌دارند، اعتبار پژوهشی اختصاص بدهد.

مطابق با گزارشی که قبل تر منتشر گردید، شرکت خودروسازی جگوار لندروور جهت استفاده نمودن از اثبات مفهوم (PoC) در ردیابی انرژی خودرو با فناوری DTL، قرار داد همکاری با بنیاد آیوتا امضا نموده است.

مدیر گروه جگوار لندروور،  راسل ویکرز (Russell Vickers)،  دررابطه آن‌چه که اواعتقاد دارد PoC برای شهرهای هوشمند در زمینه ی انرژی در آینده به ارمغان می‌آورد، اظهار نمود:

به وضوح این نوآوری نشان‌دهنده این است که شهرها به چه صورت می‌توانند هم سیستم حمل و نقل و هم زیرساخت  را به یک اکوسیستم سودمند و ماندگار منتقل نماید. ما از این‌که این امکان را به وجود آورد تا عموم مردم نظاره گراین باشند که ساختمان‌های انرژی مثبت و وسایل نقلیه‌ای همانند I-Pace در این حرکت آزمایشی و مانور، به چه شکلی می‌توانند نوآوری پایدار مثبتی را براساس و با استراتژی Destination Zero جگوار لندروور ایجاد نماید، خیلی خوشحال و هیجان‌زده‌ایم.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *