Bizdrone

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

تویتر_ بیت کوین

طبق داده‌های ارائه‌شده به وسیله BitInfoCharts، توییت هایی که با موضوع بیت کوین و در رابطه با این ارز دیجیتال منتشر شده‌ است در مقایسه با پنج سال گذشته به کمترین میزان خود رسیده است.

براساس نمودارها، بی‌رغبتی سفته‌بازهای حاضر در این بازار، باعث به وجود آمدن چنین اتفاقاتی هستند، اما آیا واقعاً مسئله این است؟ در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید تا به بررسی کوتاهی از تعداد آدرس‌های یکتای روزانه بیت کوین بپردازیم، نگاهی به رشد ۲۵۰ درصدی حجم بیت کوین‌ها در تایلند داشته باشیم، ترندهای گوگل را بررسی کنیم و در پایان سری هم به Mt.Gox بزنیم.

«روین روک» با منتشر کردن مطلبی در توییتر اظهار کرد:

دیروز تنها ۱۶,۷۱۰ توییت در رابطه با بیت کوین انتشار شده و این در صورتی  است که همین میزان در سال ۲۰۱۵ سی هزار توییت در روز بود. جهان (خارج از توییتر فضای ارزهای دیجیتال) توجه خیلی زیادی به بیت کوین نشان نمی‌دهد.

با وجود اینکه توییت روک جنبه‌های تأمل برانگیز زیادی دارد، ولی تعداد زیادی از شواهد نیز وجود دارند که نشان می‌دهند، توجه زیادی از سوی دنیا به سمت بیت کوین متمرکز شده است.

تعداد آدرس‌های یکتای بیت کوین در روز

برخلاف این واقعیت که تعداد توییت های مربوط به بیت کوین رو به کاهش گذاشته‌اند، ولی براساس آمارها، میزان آدرس‌های روزانه یکتای بیت کوین با افزایش روبه‌رو شده‌اند. این مسئله را می‌توان در نمودار زیر به وضوح مشاهده کرد.

طبق این نمودار، در زمان نگارش این مطلب، روزانه ۵۲۹,۶۳۹ آدرس یکتا در شبکه بیت کوین اضافه می‌شوند.

در سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین به بیست هزار دلار می‌رسید، مقدار ایجاد آدرس‌های یکتای بیت کوین در طول روز همچنین به بیشترین میزان خود رسید. با این وجود که  تعداد کمی بعد با کاهش روبه‌رو شد، اما پس از خوابیدن آتش تب و تاب‌های بازار، تغییر زیادی نداشت و روند ثابتی را حفظ کرد.

ترندهای گوگل

یکی دیگر از دلیل هایی که می‌توان آن را شهادت بر افزایش جهانی حول بیت کوین دانست، ترندهای گوگل می باشد. در اینجا میزان محبوبیت کلمه «بیت کوین» را  طی زمان‌های مختلف در گوگل مورد بررسی قرار می‌دهیم. درست همانند ایجادکردن آدرس‌های کیف پول بیت کوین، جستجوهای گوگل هم نیز در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید ولی کمی بعد از آن با کاهش روبه‌رو شد.

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

با توجه به وجود چنین کاهشی، می‌توان بیان کرد که رسیدن بیت کوین به دوران اوج خود در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا توجه بسیاری ازجمله رسانه‌های اصلی به سمت این ارز کشیده شوند وتمایل پیدا کنند. در سال ۲۰۱۸ در زمان ادامه دار بودن سقوط، متاسفانه میزان جستجوهای بیت کوین و همچنین جستجوهای مرتبط با بیت کوین در گوگل نمود چندانی نداشت، اما خوشبختانه در حال حاضر این تعداد با افزایش قابل‌توجهی رو به رو شده است و می‌توان امیدوار بود که این افزایش جستجوها به بیشترین میزان خود که در سال ۲۰۱۷ رخ داد نزدیک شده و حتی از آن هم پیشی بگیرد.

همان‌طور که Bitcoinist نیزاعلام کرده بود، عبارت «خرید بیت کوین» ازترندهای دیگرتابعیت کرده است وخود  به تنهایی نمی‌تواند در افزایش ویا کاهش قیمت بیت کوین تأثیرگذار باشد.

حجم بیت کوین در تایلند ۲۵۰ درصد افزایش‌یافته

یکی دیگر از عواملی که باعث محبوبیت بیت کوین،و همچنین باعث بالا رفتن میزان حجم معاملات بیت کوین درسطح تایلند است که افزایشی ۲۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

زمانیکه سطح آگاهی عمومی در رابطه با بیت کوین افزایش پیدا میکند متقابلا این افزایش اطلاعات باعث افزایش حجم بیت کوین هم خواهد شد. کسب آگاهی مردم نسبت به آن وهمچنین بالا رفتن تب‌وتاب بیت کوین، بعد ازاینکه  یک زوج آمریکایی خانه شناور خود را توسط افراد نیروی دریایی سلطنتی تایلند بیرون کشیدند قوت بیشتری گرفت. این خانه  ی شناورمتعلق به دو تن از چهره های شاخص در فضای مجازی بود که این دو شخص از بیت کوین حمایت می‌کردند.

سکه‌های Mt.Gox فعلاً جایی نمی‌روند!

در ارتباط با دعوی حقوقی میان xMt.Go و CoinLabs  بارها و بارها صحبت کرده‌ایم. اینگونه به نظر می‌رسد که سکه‌هایی که در اختیار این صرافی ورشکسته قرار دارند تا سال ۲۰۲۰ وارد چرخه نخواهند شد. اما طبق حدسهایی که زده شده به نظر میرسد حجم این سکه‌ها بالغ‌بر ۱۴۱ هزار سکه است.

باتوجه به کاهش در میزان توییت های منتشر شده در ارتباط با بیت کوین، میتوان گفت شاخص‌های دیگری نیز وجود دارند که نشان دهنده ی این امر است که  توجهات حول پادشاه ارزهای دیجیتال کم نشده.

ترندهای گوگل بیانگر این امراست  که کلمه بیت کوین از جمله کلماتی چون SpaceX و«ایان ماسک» محبوب‌ترو بیشترمورد استفاده کاربران قرارگرفته است.

در نهایت برای جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که بطور کلی همه این شواهد نشان دهنده ی این است  که بیت کوین همچنان در رسانه‌های اصلی مورد استفاده حضور پررنگی دارد و همچنین جای پای خود را به‌گونه‌ای محکمکرده است. و از طرف دیگر قیمت این ارز نشان دهنده ی این است که افق‌های روشنی در پیش روی ارز شماره یک در فضای کریپتو است.

 

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *