Bizdrone

آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

جی پی مورگان

مایکروسافت که از آن با نام غول تکنولوژی ها یاد می شود، در مورخ  ۴ می همکاری خود با بانک بزرگ آمریکایی جی پی مورگان را با هدف راه‌اندازی پلتفرمی مبتنی بر اتریوم اعلام نمود. یکی ازاصلی‌ترین هدف های این پلتفرم سرعت دادن و آسان کردن پرداخت‌های بین بانکی و بطور کلی بین تمام شرکت های تجاری مختلف است. 

شرکت مایکروسافت همکاریش را با بانک بزرگ جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) را شروع کرده تا غول تکنولوژی‌های مالی مبتنی بر بلاک چین، Quorum را تقویت کند. Quorum که به وسیله Azure، سرویس محاسباتی مایکروسافت، در دسترس می باشد، بخش جدید خدمات مالی جی‌پی‌مورگان و مبتنی بر اتریوم است. این بخش برای  تقویت پرداخت‌های بین بانکی طراحی شده است.

این مشارکت، جی‌پی‌مورگان را به نخستین پلتفرم توزیع شده‌ای تبدیل می‌کند که به وسیله سرویس بلاک‌ چینی آژور در دسترس قرار دارد.

مایکروسافت
مایکروسافت

این کارمشتریان مایکروسافت و جی‌پی‌مورگان را قادر می کند تا شبکه‌های قابل مقایسه بلاک چینی را در فضای ابری (Cloud) بکار بگیرند و مدیریت کنند.

این پلتفرم، شرکت‌های تجاری را در همه صنایع قادر می‌کند تا تمرکز خود را از مدیریت زیرساختی به توسعه‌های کاربردی تغییر دهند و در نهایت ارزش تجاری کسب و کار خود را افزایش دهند. از آنجایی که مشتریان به وسیله سرویس بلاک چینی آژور از هزینه‌های پایین‌تر، بکارگیری آسان تر و کنترل داخلی بهتری بهره‌مند می شوند، می‌توانند به سرعت شبکه‌های خود را گسترش دهند.

در ماه اکتبر، این شرکت ثابت کرد که Quorum برای تولید توکن مبتنی بر شمش‌های طلا بر روی شبکه اتریوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اومار فاروق (Umar Farooq)، رئیس بخش نوآوری‌های بلاک چینی بانک جی‌پی‌مورگان نیویورک، گفت:

برای  مثال، افرادی در خارج از شرکت ما هستند که از Quorum برای تولید توکن بر اساس طلا، استفاده می‌کنند.

آنها یک شمش طلا را داخل یک جعبه ضد ضربه که به شکل الکترونیکی برچسب‌گذاری شده است، قرار می‌دهند و بعد این شمش طلا را از معدنی که از آن استخراج می شود تا زمانی که به نقطه پایانی برسد، ردیابی می‌کنند، با این نگرش که اگر شما (به عنوان خریداران و فروشندگان طلا در بازار جهانی) بدانید این طلا از یک راه درست (استخراجی بر اساس عدم آسیب به شرایط زیست محیطی یا اجتماعی) استخراج شده است، اختلاف بین بیشترین قیمتی که افراد حاضرند برای خرید آن طلا پرداخت کنند با کمترین قیمتی که حاضرند طلای خود را بفروشند، در مقایسه با اینکه شما ندانید آن طلا از چه راهی استخراج شده و  از کجا آمده است، افزایش می یابد. الماس‌ها مثال دیگری برای این موضوع می باشند.

جی‌پی‌مورگان در ماه فوریه اعلام کرد که در حال کار کردن بر روی ارز دیجیتال باثبات خود به اسم JPM Coin است که با نسبت ۱:۱ از طریق دلار پشتیبانی می شود. بر اساس این گزارش، این توکن برای تقویت تراکنش‌های سریع بین مشتریانی از تمام کسب‌و‌کارها، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بلاک چین
بلاک چین

آخرین مشارکت مایکروسافت با جی‌پی‌مورگان چیس (JP Morgan Chase) رابطه کاری بین این غول تکنولوژی و بزرگترین بانک امریکا را گسترش می‌دهد. گفتنی است جی‌پی‌مورگان با ورود در زمینه ارزهای دیجیتال، با رقبای زیادی مانند شبکه‌های بانکی مبتنی بر بلاک چین از جمله ریپل و شبکه‌های اجتماعی بزرگی مانند که به ارائه خدمات مالی با استفاده از تکنولوژی‌ بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال، می پردازند روبرو خواهد شد.

علاوه بر عرضه یک پلتفرم برای مشتریان Quorum برای  ساختن شبکه‌های بلاک چینی و برنامه‌های آن، این شرکت با هدف تقویت برنامه‌های بلاک چینی جی‌پی‌مورگان و مایکروسافت به راه خود ادامه خواهد داد. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های شخص ثالثی مثل شبکه اطلاعاتی بین بانکی، JPM Coin و فرآیند پرداخت Xbox مایکروسافت می شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *